Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszki importowane z Zachodu Kolubus, Iskra niebieska,Palił ktoś?


obser

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, robertokot25 napisał:

ale jak podawanie miałeś 32sek to pauza jaka była z 200s?

pauzę reguluje sterownik i tak mniej więcej wychodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg palenia czymś innym, to można stwierdzić, że popiołu nie ma :) Zostaje znikoma ilość jaby grubej mąki, czy piaseczku, jednorodne, szarego koloru. Też piec pokrywa się cienką warstewką tego pyłku, łatwym do omiecenia zamiast sadzy, Ja już przez tyle lat mam wyrobione nawyki, 2x w tygodniu, pobieżnie przeczyścić piec, a w piątek wszystko w środku musi się aż świecić. Tu nie ma z tym żadnego problemu, można by na 2-3 tygodnie sobie darować obsługę. Ale czy czyściej, to taniej.

Bardzo dobra współpraca ze Sprzedającym. Uznana reklamacja zniszczenia części towaru przez Pocztę Polską, zapowiedź, że ta partia będzie trochę więcej wilgotna z zapowiedzią, ze na tę wilgoć jest naważone.

Zresztą opinię napiszę po drugiej dostawie, będzie bardziej wiarygodnie. Już nieraz z lokalnych składów pierwsza partia była super, a potem, wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu z tym spalaniem wam wychodzi w porównaniu do wcześniejszych wegli? Przy 50% (co raczej nie jest realne) to i tak by się opłacało bo wyszło by ok 700zl/tona za jakiś lokalny szajs, a tu byłby luksusowy kolumbijski towar. Z tego co zostaje zaraz się okaże, że to biały proszek, który jest również wysoko ceniony przez pewną cześć społeczeństwa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określe to jako zdecydowanie mniej. Trudno mi dokładnie określić, bo tej zimy mamy wielkie anomalia, raz jest -3, raz +8, więc skończę już operowanie %. Wrzuciłem ten opał po pierwsze z ciekawości, po drugie aby przepykać w spokoju okres świąteczno-noworoczny i spowrotem wróciłem do tegorocznego Skarbka Bobrka, aby go wypalić i do niego to porównuję. Jakbym porównał go do zeszłorocznej jego jakości to napisałbym, że jest lepszy, ale już taka różnica znaczna by nie była. Od 2 lat jak zacząłem palić Skarbkiem Bobrek za min.1200 zł myślałem, że to już mój docelowy produkt. Żeby go nie spaprali, nawet do głowy by mi nie przyszło na jakieś kombinacje. Też zastrzegam, że oceniałem pierwszą dostawę i nieraz tez były zachwyty i człowiek zostawał postawiony na ziemię przy kolejnych partiach, tak jak to się stało w tym roku ze Skarbkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z funkcją PID spalał ktoś ekogroszek  Kolombus, jestem ciekaw jak ten algorytm sobie poradzi z tym węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie narzekam. Zamawiam już sobie na kolejny sezon, tylko w piwnicy zrobię trochę luzu. Przynajmniej skończyła się gra "w rosyjską ruletkę", wiem za co płacę i co dostaję, a że 49zł na tonie więcej, to śmiech. I w kotłowni zacząłem być gościem, nie bywalcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni, to 600 zl wiecej na tonie niz ja przywiozłem Retopal prosto z kopalni Ziemowit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Bo fantazja ludzka nie ma granic , e tam panie co to 1250 zł tona skoro na orlenie jest po 1600 tona , nie kupować a samo spadnie, ciekawe ile z tym kolumbusem by zjechali ceną  jak by naiwniaków brakło do kupna jegoż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci odpowiem, że forum powinno być podzielone na Śląsk i resztę kraju. Ja muszę opał kupować z transportem, poprzez pośredników. Kupowałem Skarbek Bobrek za 1200 zł, ale w tym roku tragedia.

A fantazja, to policz ile by Ciebie kosztował spacer w największych w Europie tężniach solankowych w Inowrocławiu, a ile mnie. Ja na to wydam 2 zł na benzynę, a Ty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No ale kupowanie tak drogiego groszku to proszenie o podwyżki cen pozostałych , nikt by nie kupił to z ceną by polecieli w dół a tak mają , takie np varmo kupisz dużo taniej z przesyłką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@obser

Jeszcze nie tak dawno za palete  Retopalu ze sklepu @ płacono nad morzem tyle samo  co ja płaciłem na Śląsku 20 km od kopalni PGG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę i nie mam czasu siedzieć w kotłowni i eksperymentować. Z8-9 lat temu trafiłem na firmę Prestige i mi się to bardzo podobało, ale się zeszmacili. Potem zachwyciłem się skarbkiem Bobrkiem, paliłem nim 2 lata i byłem zachwycony. W międzyczasie próbowałem kupić coś tańszego, ale były to same porażki. W tamtym roku jak zwykle zamówiłem Skarbek, a tu zonk. Jakby Węglokoks utrzymał jakość Skarbka nigdy w życiu bym nie zmienił paliwa. A okazuje się, że ten kolumbijski jest jeszcze lepszy niż Skarbek z dobrych czasów, to dlaczego nie kupować? Znam ceny światowe i nieźle na nim zarabiają, ale czuję tendencję zniżkową. W wolnych chwilach czytam i piszę na forum, i stali bywalcy, to ludzie bardzo pomocni i oddani sprawie. Jak przejdę na emeryturę to będę mógł robić testy, teraz chciałbym w kotłowni być gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No to problem rozwiązany jak chcesz być gościem w kotłowni ta są pompy ciepła nówki w cenie kotła 5 klasy a nawet taniej trochę i do piwnicy nigdy nie schodzisz no chyba że po kompoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrób mi kalkulację na taką pompę, przy założeniu starego domu, bez możliwości założenia ogrzewania podłogowego i nieraz koniecznością podania na kaloryfery medium o temp. 70 st i mocy do 25 kW.

Jakby była gwarancja takich zim jak tegoroczna, to i mądre taniutkie ogrzewanie elektryczne nie byłoby wielkim przegięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 15.03.2019 o 16:33, obser napisał:

 

 

W dniu 15.03.2019 o 16:33, obser napisał:

 

Obser czy na nadchodzącą zimę też zaopatrzyłeś się w kolombusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Podrożał i za bardzo nie nadaje się na palenie jakie teraz wykonuję, czyli na kaloryferach trzymam 38-39 st. Kolombus dobrze daje, ale musi też coś to ciepło odebrać. Jak nic się innego na rynku nie pokaże, to na pewno go kupię, u mnie w kotłowni to mieści się 1tona na luzie, aby schła (pootwierana). Kupiłem Sobianka, na te warunki fajny, opału nie idzie, to i tego popiołu mniej i idzie wytrzymać. Ale jak przymrozi i Bobrek się nie poprawi to na pewno kupię Kolombusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎15 o 12:32, berthold61 napisał:

No to problem rozwiązany jak chcesz być gościem w kotłowni ta są pompy ciepła nówki w cenie kotła 5 klasy a nawet taniej trochę i do piwnicy nigdy nie schodzisz no chyba że po kompoty.

Tematem się napaliłem, bo wyczytałem, e są pompy wysokotemperaturowe, jak reklamują do 65 st. Ale nie trzeba czytać folderów, tylko szczegółowe dane techniczne i współczynnik COP podawany na nich to 6. Ale to przy 7st na dworzu i 35 st roboczej wody. Przy -7 i 65 robi się  z tego 1,5 COP i kiedy to się spłaci. Już lepiej byłoby zwykły kocioł 20 kW elektryczny za grosze i 1000l bufor z taryfą G12 i w nocy go naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.