Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja komfort Eko duo uno r...


Dzimi92

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam zle przeczucia co do podlaczenia pieca przez hydraulika i wrzucajac zdjecia chcial bym zebyscie potwierdzili moje obawy lub je wysmiali :) ogoogolnie chodzi mi o zawor 3d lub 4d slabo sie na tym znam lecz duzo sie o tym mowi a w mojej instalacji takowego nie dostrzegam... W instrukcji o nim pisze itd.. I ogolnie odnioslem wrazenie ze technologia przerosla mojego speca ale to juz wnioski z innych zaistnialych sytuacji. Dodajr pare zdjec

IMG_20181125_140032.jpg

IMG_20181125_140052.jpg

IMG_20181125_140101.jpg

IMG_20181125_140120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł w układzie zamkniętym-brak urządzenia do odprowadzenia nadmiaru ciepła w postaci wężownicy schładzającej lub zaworu DBV.Zawór bezpieczeństwa powinien być zamontowany na zasilaniu a nie na powrocie.Czy producent kotła dopuszcza swój wyrób do pracy w układzie zamkniętym?bo z tego co wiem Defro ma specjalny model do układu zamkniętego

Z jakich obiegów składa się instalacja?W jaki sposób jest realizowana ochrona kotła przed korozją niskotemperaturową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa pompa nie zamknie zaworu różnicowego. Skoro juz tam jest to zamontowany jest żle.

Brak zaworów zwrotnych na obiegach.

Prawa pompa podłączona do niewłąściwego króćca mieszacza 3D. Nie dalej jak wczoraj w innym wątku juz pisałem, że pompa nie może byc podłączona od strony zamykanego króćca 3D. Chyba że jest to 4D i dolny króciec schował się za zasobnikiem. ;) W takim wypadku najprawdopodobniej przesłona żle ustawiona. Swiadczy o tym temperatura na termometrze za pompą.

@odpowietrznik moim zdaniem ochronę powrotu ma za środkową pompą. Trójnik i bajpas do powrotu. Tylko że bez zaworu regulacyjnego i niedziałający....

To tyle na początek. Masz rację....instalacja przerosła Twojego majstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik: lewa pompa grzejniki srodkowa woda a prawa pompa podlogowka z ta korozja niskotemperaturowa to za trudne pytanie na te chwile bo z piecem mam do czynienia dopuero 2 dzien.

 

Gmaj22: to jest zawor 3D i za kotlem nic sie nie chowa.

 

Bardzo dziekuje za odpowiedzi i co radzicie. Mowic mu zeby to ogarniam czy znalezc kogos mlodego, ambitnego i z aktualna wiedza na dzisiejszy dzien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie łudż się że to da się szybko i prosto przerobić. Pożałowano śrubunków i wszystko trzeba od pomp rozkręcac.

Jedyny jaki widzę, to między zaworem i kolanem K7 przy 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.