Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Krzywa grzewcza - De Dietrich


Dreamer2018

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzisiaj był instalator.  Ustawił na 1,2 (było 2). Moc z 18 zmniejszył na 10, a temp na kotle (CO) z 75 na 50. Poprzedni instalator nie zmienił ustawień fabrycznych mimo iż poprosiłam o ekonomiczne ustawienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się znaleźć tą grzywą grzewczą w De Dietrichu.

U mnie wygląda to tak w tej chwili:

0 ---- 44

-16 ------ 60

22

Obecnie kocioł grzeje na 41 stopni.

Myślałem, żeby coś pozmieniać w ustawieniach, bo wydaje mi się, że coś jest nie tak. Np. dzisiaj jest 4 stopnie na dworze, to grzejniki są letnie. Temp. zadana na kotle to 22, ale w pokoju przy rozkręconych grzejnikach na maksa mam 20,5. Na piętrze jeszcze słabiej, tylko 19 stopni, a grzejniki w pokojach rozkręcone całkowicie. 

Nie za bardzo wiem, co z tym robić i tak kombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Hannah napisał:

U mnie dzisiaj był instalator.  Ustawił na 1,2 (było 2). Moc z 18 zmniejszył na 10, a temp na kotle (CO) z 75 na 50. Poprzedni instalator nie zmienił ustawień fabrycznych mimo iż poprosiłam o ekonomiczne ustawienia. 

Sprawdziłem i u mnie krzywa ob. A jest na 1.0. , temp max kotła 75 (tego nie zmieniałem bo i tak na razie przy tej pogodzie grzeje tylko do 43), a mocy znaleźć nie mogłem. Nie wiem, gdzie szukać tej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 10:00 instalator zmienił u mnie parametry. Ja wyżej pisałam moc została zmniejszona z 18 na 10, temperatura na piecu z 75 st C na 50 st C no i krzywa, ta cholerna krzywa zmniejszona została z 2 na 1,2 no i co? A no to, że jak spalanie gazu w zeszłym tygodniu wynosiło 11 m 3 z kawałkiem na dobę tak jest wciąż. Nic a nic nie zmalało ale za to w domu jakby chłodniej mimo iż wcześniej miałam ustawioną temperaturę w ciągu 21 godzin na 19 a tylko 3 godziny na 20 to i tak było cieplej podczas minusowych temperatur. Dzisiaj jest dodatnia a u mnie wciąż pobór gazu ponad 11 m 3. Jednym słowem doradztwo uczestników tego i innego forum sie nie sprawdziło.
Mój dom nie jest może taki jak kokon ale też zimny nie jest. Znam o wiele zimniejsze domy. Domy typu iglo powinny mieć duży pobór gazu a nie mój.
A zatem co trzeba robić? Wg mnie to największym winowajcą jest ta sonda pogodowa, która jest założona na domu od północnej strony. Pamiętam gdy w październiku było bardzo ciepło i ja pozakręcałam grzejniki to i tak były nie małe pobory gazu bo od 3,5 – 5 m 3. Dom ma trzy pokoje z kuchnią a tak się składa, że wszystkie pokoje mają okna od południa a kuchnia ma okno od wschodu więc gdy zimą świeci słońce to w domu można grzejniki pozakręcać. Sonda zaś odbiera chłod z północy a dom dodatkowo zasłania ciepło słoneczne więc to ona jest wg mnie winna bo przesyła stan pogodowy nie taki jaki jest faktycznie. Może piszę bzdury jak typowa blondynka ale tak właśnie tłumaczę te bardzo duże pobory gazu podczas dodatnich temperatur.

A może powinnam w diabły odłączyć tę sondę pogodową? Ktoś kiedyś mi powiedział, że sonda sprawdza się tylko w tych domach w których jest "podłogówka" a ja jej nie mam. Mój dom ma 30 lat a wówczas coś takiego jak podłogówka mieli nieliczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.