Skocz do zawartości

dp105

Nowy Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia dp105

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Zastanawia mnie jeszcze jedno. Chodzi o to, że teraz kociol podgrzewa wodę w co. do 50 stopni, woda się ochładza do 25 stopni i kocioł na nowo się załącza. Przypomnę, że kocioł ustawiony jest w trybie korekty czyli działa w oparciu o temp. zewn. i temp. wody w co. Czy istnieje możliwość żeby odłączyć regulator z korytarza i czujkę temp. zewn. i ustawić na kotle żeby grzał cały czas 35 stopni? Chciałbym sprawdzić czy przy takim ustawieniu zużycie gazu byłoby mniejsze. Czy trzeba je odłączyć fizycznie poprzez odpięcie kabla czy można jakoś na kotle to ustawic? LUB (druga opcja) Mam ustawione widełki temp. co. 25*-65* Czy jeśli ustawie to na 25*-40* to kocioł nie przekroczy tej granicy i tym samym wydłuży się jego czas pracy i zmniejszy taktowanie? Jeśli to ma znaczenie to kocioł ma moc max 12kW ustawioną aktualnie.
  2. Domyślałem się, że tak to może działać, ale szukając rozwiązania w internecie każdy odpowiadał że mając regulator ustawiony na Korektę temp. pokojowej (tak jak mam teraz) operuje się krzywą grzewczą i jej podstawą (nachyleniem) żeby ustawić temperaturę. Natomiast w trybie Termostatu ustawiam sobie temperaturę jaką chcę mieć w domu, tylko że to rozwiązanie podobno jest mniej ekonomiczne. Druga sprawa, że mam dom 140m2, dach ocieplony, okna nowe trzyszybowe, ściany nieocieplone. Moc minimalna kotła to 6kW. Kocioł w trybie korekty podgrzewa wodę i się wyłącza i jak temp. wody spadnie to z powrotem się włącza. Chciałbym uniknąć częstego wyłączania kotła, ale chyba moc minimalna jest po prostu za wysoka dla mojego domu.
  3. Czyli mam operować tylko na krzywej grzewczej? Gdzie nie szukam to przy pogodówce każdy ustawia krzywą i jej podstawę. Wydaje mi się to trochę dziwne.
  4. Cześć. W instrukcji kotła mam podane, że krzywa grzewcza to kod d43, a jej podstawa to kod d45. Niestety obu pozycji, nie mogę znaleźć szukając w ustawieniach kotła, ani z poziomu instalatora, ani z poziomu serwisu. O ile samą krzywą mogę ustawić za pomocą sterownika, to już jej podstawę muszę ustawić na kotle, tylko że nie ma tam takiej pozycji. Jest d41, a potem przeskakuje na d47. Kocioł Saunier Duvall Thelia Condens Sterownik mi pro v6
  5. Cześć Dom kostka z lat 80, powierzchnia 140m2. Parterowy z wysoką piwnicą. Podwójne ściany, Okna wymienione na trzyszybowe rok temu, w tym ocieplony dach. Ściany zewnętrzne nieocieplone. Wszedzie grzejniki. Od sierpnia wymieniłem kocioł śmieciuch na gazowy kondensacyjny saunier Duvall thelia condens. Sterownik saunier Duvall mi pro V5 O ile mam ustawione piec na TERMOSTAT, czyli piec nagrzewa dom do 22 stopni zadanych na sterowniku to przy temp w dzień 15 stopni i w nocy 5 stopni to spalanie na dobe wychodzi mi 30kWh. Przy ustawionej KOREKCIE i krzywej grzewczej 0,9 (instalator ustawił początkowo 1,1) czyli piec pracuje cały czas, ale na mniejszych obrotach spalanie przy tych samych temp. zewn. wychodzi 50kWh na dobe. W domu przy zadanej temp 22 stopnie, kocioł grzeje do 22,5-23 stopni, czyli ewidentnie przegrzewa. W ustawieniach na sterowniku mogę ustawić tylko krzywa grzewcza, ale nie mogę ustawić jej nachylenia. Wydaje mi sie że krzywa grzewcza 0,9 dla ogrzewania grzejnikowego to już jest minimum. Wie ktoś może jak wyjść z tej sytuacji pozostając przy KOREKCIE? Niby na niej piec pracuje ekonomiczniej niż na Termostacie, ale na razie tego nie widać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.