Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia pieca SF22


Maciejoman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Piec SF22/400 po roku użytkowania i regulowania. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym piecem,wprawdzie pierwsza zima i spalonego 6 ton pelletu mnie przeraziła ale dzięki regulacją w ciągu tamtej zimy ustawiłem piec i jestem w stanie spalić mniej niż 400 kg w miesiąc.Co zrobiłem. Piec dociepliłem.Jak otwiera się drzwiczki dolne i rozkręci górną blachę to tam nie ma żadnego ocieplenia więc dałem idealnie pasuje wata z folią srebrną,wypełniłem nimi te dwa elementy oraz górną pokrywę też przez co zbiornik z wodą ten 49 litrowy która znajduje się nad paleniskiem jest opatulony i trzyma ciepłą wodę na tyle że jak piec się wyłączy to jeszcze ma zasób na dwie godziny podawania ciepłej wody do grzejników a piec jest w postoju, pompy pracują.Dodatkowo z zewnątrz i od strony podajnika dałem maty z watą i sreberkiem a na to jeszcze styropian 10 z każdej strony na drzwiczki również.Co do ustawień to rozszyfrowałem kod serwisowy i zmieniłem moc tzn. 100% mocy podawanie było 4sek zmieniłem na 6sek przerwa 6sek 50% mocy podawanie 6s przerwa 15sek 30% mocy podawanie 4sek przerwa 50sek.Dlaczego tak,ponieważ piec pracował ciągle na 100% z powodu jakości pelletu i szybko się wychładzał i wskakiwał na 100%więc dodałem mu więcej pelletu w mocy 100% i 50% i przez to piec ładnie dociąga do mocy 30% i pracuje z tą mocą.Przy obserwacji trzy razy w ciągu godziny na chwilę załączy się mu się 100% i znów dogrzeje i pyka na  min.  mocy podawając co 50sek.Piec mam ustawiony na 80 stopni H2 22 stopnie a H1 20 stopni.Na grzejniki mam puszczone 50 stopni a sterownik pokojowy jak osiągnie temperature zamyka zawór i puszcza 40 stopni. To wystarcza aby w domu było 22 stopnie ustawione na regulatorze pokojowym przy - 5 stopnia na dworze.Zmieniłem również czas wygaszania z 5 na 8 minut wtedy spala się wszystko temp.na piecu jeszcze rośnie i po tygodniu pracy w pojemniku do czyszczenia praktycznie nic nie ma.Polecam ten piec.Piszcie o sugestiami i regulacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.