Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Eko-Greń 25kW - milion problemów - pomocy!


wroman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że zrozumiecie coś z tego :)

nxaMpe.jpghttps://imageshack.com/a/img922/2207/nxaMpe.jpg

 

Edit. Jeśli chodzi o temp to zasilanie bojlera ok 55st C, na powrocie jest praktycznie tyle samo. ok 54 (pomiar po powrocie z pracy, gdzie przez kilka ostatnich godzin nikt nie korzystał z ciepłej wody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wroman co Ci mam powiedzieć co za zadanie ma ten 3D ? Ochrona powrotu , czy reg na dom ?.

ja bym go wywalił i dał tam trojnik i zawór grzybków do reg. Temp.powrotu .Na grzejnikach masz termostaty?

Jak co to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, zawór 3d w tej sytuacji nie da rady obniżyć temp na grzejniki. 

Ochrona powrotu już jest w tym układzie - przez obieg bojlera. 

Pewnie nie obejdzie się bez przerobki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona powrotu Jest przez bojler ale pompa cwu musi cały czas kręcić , a zapomniałem dodać w moim przypadku z zaw.grzyb. Pompa na powrocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, panowie, odgrzewam temat, bo coś się tam wydarzyło.

Ostatecznie zaprosiłem do domu hydraulika, który sprawdziwszy co się dzieje dokonał przeróbki układu. Impreza za 1700 zł (z częściami - sporo złączek miedzianych, do tego był padnięty m.in zbiornik ciśnieniowy przy bojlerze, zawór bezpieczeństwa, zmieniliśmy od razu kilka zaworów, ot tak na zaś). Zawór 3D trafil faktycznie na powrót, dodatkowo została zmieniona kolejność przyłączeń całego powrotu, tak by nie powstawały nazwijmy to konflikty temperatury wody. Wiadomo, inna woda wracała z podłogówki, inna z grzejników, kocioł głupiał. Generalnie zawór 3D działa teraz tak jak powinien, można płynnie regulować temperaturę wody, która idzie na grzejniki. Ale.... błagam ;)

Pomóżcie z ustawieniami tego cholernego kotła. Brak mi już pomysłów na ustawienia. Albo przesypuje i mam mega kalafiory, albo palenisko jest zapadnięte w retorcie, albo kopci, albo ciągle pracuje.... Potrzebowałbym chociaż jakichś wstępnie sprawdzonych ustawień, które później można korygować (wiadomo - jak będę miał jakiś tam popcorn to sobie będę z nim walczył) bo aktualnie mam po prostu burdel w popielniku :/

Opis wszystkich ustawień wrzuciłem w pierwszym poście. Działałem już na takich jak u0 = 63st, u1 = 13s, u2=37s, u3=24m, u4=18 ; 63, 13, 39, 24, 18 ; 63, 12, 45, 14, 18.

Dochodzę do marnego wniosku, że aby mieć ciepło muszę mieć te spieki.... Jak kocioł usypie fajny kopiec na retorcie, złapie to 63st, później nawet mu wzroście do 64, 65.... to później jak to przepala w podtrzymaniu to temperatura szybko spada, piec przechodzi w rozpalanie, wszystko zrzuca do popielnika.... 

Nie chciałbym spędzić zimy w kotłowni :/ Mam nadzieję, że są tutaj jacyś użytkownicy tego cuda, bowiem swojego czasu były te kotły dość popularne, szczególnie dystrybuowane przez Buderusa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien docelowa twmperature na 65

Wydluz postoj o 10 sekund i przyjrzyj sie dmuchawie czy nie trzeba by minimalnie zmniejszyc nawiewu

Docelowo kociol bedzie chodzil na okraglo


Mialem ten sterownik w kotle per eko ksr 25 u rodzicow chodzil non stop na 70 stopni bez postoju

Cel jeden zeby nie wchodzil w podtrzymanie

Poten laduje w 3d wegla na odgrzanie temperatury w kotle

Jak masz niezby stary kociol pomysl o sterowniku

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i sypnij troche wapna

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Od 13 lat to slysze

Przyzwyczaj sie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal nen prechistoryczny sterownik zapytam tylko czy w wymienniki masz duzo sadzy czy tez smoła się wytraca.Zakup sterownik który pracuje cały czas ze zmiennej mocą.Praca tak wyglada dla porównania . Nie myśl żebym Cię namawiał na zakup.ale poczytaj o Skzp-02 .

51CAE3CE-75E0-4B97-9550-710E96471213.jpeg

27B48FFE-135A-4119-BF35-CD0F7D2C05F8.jpeg

3D07B518-0974-4F38-B694-3D6A82E7B062.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.