Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostawcy pelletu - małopolska


darkdivinity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Szukam dostawcy pelletu z województwa małopolskiego, najlepiej okolice Nowego Sącza. 

Rok temu brałem olczyk w Brzeznej po 14.50 za worek 15 kg, w tym roku tona z dostawą 1200 zł co wydaje mi się dużą przesada, nie wiem czy olczyk jest aż tyle wart.

Szukam więc opinii i dostawców.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje Ci nic innego, jak przejechać się i wziąć kilka worków na próbę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkdivinity napisał:

Na zdjęciach wygląda słabo - dużo kory (mało kalorii), a z korą może być piasek. Kupić kilka worków i przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się pochwalę, znalazłem super pellet stabrawa, produkowany w Bochni, także sam sobie podjadę po niego, 960 zł mix sosna/świerk, 1070 zł sam świerk/za tonę/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosh..... ale ceny. I jak tu palić ekologicznie. Jakie spalanie dobowe w typowym peleciaku takiego pelletu jest? Ja w zeszłym roku"utylizowalem" pelet w swoim kotle z palnikien rynnowy i wychodziło mi przy takich warunkach za oknem jak dziś 5 stopni 25kg na dobe. No ale kocioł na ekogroszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na mrozach 15 kg/24, w taką pogodę jak teraz to jakieś 40 kg/5-6 dni.

Co zrobić, jako jedyny na osiedlu jestem ekologiczny, niby większość ma piece na gaz ale w kotłowni stoi stary kopciuch w którym spala się śmieci na "ciepłą wodę". Wyobraźcie sobie że w dzień wywozu śmieci ja wystawiam po 10-15 worków 120 l (na msc) i jako jedyny je WYSTAWIAM. Sąsiedzi patrzą się na mnie jak na debila jak kidam te wory. Ale to się skończy, miasto kupiło drona i mimo że nie jestem januszem sąsiedztwa to mam nadzieje, że dostaną solidne mandaty i worki ze śmieciami zaczną się jednak pojawiać.

To samo tyczy się węgla, byle zalać wilgotnym, byle zasypać miałem "ino by się to dusiło", dlatego jak nawet grzanie pelletem wyjdzie mnie 2-3 tyś rocznie to mam świadomość że przynajmniej ja swojego dziecka nie truje - ledwie zaczął się sezon grzewczy i już jest problem. Powiem szczerze że żałuję iż nie kupiłem solidnego 4x4 i nie postawiłem domu na szczycie góry na odludziu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację, to nie chodzi o dobry kocioł za pierdyriard złotych tylko zmiana myślenia i przyzwyczajeń ludzi. W najgorszym kotle z przed 30 lat można palić czysto i ekonomicznie. Nie piszę o paleniu śmieci bo za to powinny być kraty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darkdivinity w Nowym Sączu ogólnie jest problem z dobrym opałem (ekogroszkiem czy pelletem). Z tego co wiem to w Grybowie ktoś produkuje pellet. Chyba z byłego stolbudu grybów surowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam jakiegoś zamiennika dla barlinków i olczyków;

barlinek za prawie 1200/t to już jest lekka przesada jednak; olczyk niewiele mniej; 

ktoś coś wie o okolicach Krakowa północ pisać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już i barlinków i olczyków zaczyna stacjonarnie brakować /olczyk w punkcie gdzie kupowałem ma być...w styczniu/...zamówiona lava + barlinek internetowo za ok 1000/t z dostawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pellet już dotarł; lava lepiej zapakowana i szybsza dostawa-minus taki, że sporo pyłu, który odkłada się na palniku;

barlinek ciut bardziej kaloryczny i dłużej się pali ale też trochę droższy / 8 mm ma 30 % liściastego wsadu/;

internetowo u producenta taniej niż w 90 % stacjonarnych punktach - i jeden i drugi;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wyżej pisaliście o pellecie z Grybowa (Biała Niżna) - kupiłem ten pellet, nie polecam. dużo popiołu, w workach pełno kurzu, pyłu.

spalać spalał się dobrze, spieków brak, jednak co 3-4 dni czyszczenie z powodu ilości popiołu. mimo to nie polecam. odczucia mieszane.

cena jaką mi zaproponowano w tym roku w Grybowie 980zł / tona. wcześniej 780zł, jeszcze wcześniej 730zł ... - rozbieżność cen spora, osoba z która się kontaktowałem mało rozmowna, nie kontaktowa. bardzo ciężko o kontakt, problem z dowozem (brak HDSa) - dowóz kombinowałem sam. gra nie warta świeczki.

kupiłem Barlinek 8mm w składzie w Rytrze za 1000zł / tona.

Edytowane przez almemento
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, ceny peletu 08-2020

Alaska  15 kg spod Krzeszowic  860 Pln ( nie kupiłem)

Bochnia 15 kg Stawraba 900 PLN,  ( sosna z żywcia) kuplem wory szczlne suchy

ew. Kamil z Podwilka na Jabłonke  850

Pozdr

Kedzierski

A co do [palenia śmeicmi i weglem w syfkotłach i smogu skwy   oszczedzaja kase kosztem twojego zdrowia nic tylko nasyłąć kontrole z tel 112  nic nie wychowuje tak dobrze jak manndat, Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alaska Pellet

Tel. +660 085 764

620zl netto podobno z certyfikatem. Małopolskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witjacie,

w tym sezonie kupiłem 5 ton (5x1050kg) pelletu z weglo-pelet w Piwnicznej-Zdroju, ostatnio dokupiłem jeszcze 1 paletę (1050kg)

cena: 870zł / 1050kg

pellet super, spala się idealnie, mało popiołu, brak spieków. także na ten czas mój główny dostawca.

wcześniej jak pisałem brałem Barlinek w Rytrze, jednak wysoka cena oraz Olczyk w Brzeznej

w tym sezonie gdzie kupowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.