Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus gb072 i dodatkowe źródło ciepła


Emirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Interesuje mnie takie podłączenie (połączenie) kotła Buderus gb072 v2 z dodatkowym źródłem ciepła (kocioł na paliwo stałe, który pozostał z poprzedniej instalacji c.o., połączony z instalacją poprzez wymiennik płytowy), aby po uruchomieniu tego drugiego gb072 automatycznie wyłączał obieg c.o. grzejąc jedynie c.w.u. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe?
Doradca Buderusa wspomniał, że istnieje w kotle wyjście bezpotencjałowe, przez które poprzez przekaźnik można by coś takiego zrealizować, ale po pierwsze nie zna szczegółów, a po drugie nie ma pewności czy kocioł będzie ogrzewał wodę w wymienniku c.w.u. czy po prostu się wyłączy.

Kwestia druga, jaki rodzaj pracy pompy c.o. (delta P1 ... P4, sterowanie mocą) będzie optymalny dla instalacji grzejnikowej (10 grzejników płytowych) pracującej w układzie rozdzielaczowym. Budynek mieszkalny dwukondygnacyjny, kocioł wraz z zasobnikiem c.w.u. zainstalowane na piętrze, przyłącza grzejnikowe wykonane z rurek TECEflex 17x2,75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem kiedyś. To nie ma sensu dodatkowe koszty gazem nie wychodzi dużo drożej niż węglem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.