Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie nowego grzejnika


JacekZMC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Niestety mój grzejnik który jest w łazience nie daje rady i chciałbym dołożyć jeszcze jeden (taki typowy łazienkowy). 

Pierwszy (1 - na rysunku) grzejnik (aluminiowy) znajduje sie pod oknem i jest podłączony do pionu, drugi (2) chciałbym dołożyć na ścianie (to jest boczna ściana łazienki - czego na rysunku nie widać). Czy możecie mi podpowiedzieć czy przy takim ułożeniu rur miedzy grzejnikami to będzie działac ? Nie mam fizycznie innej możliwości puścić rur - zabudowa łazienki. 

długosc rur wyjdzie około 2-3m, instalacja 1/2 cala

instalacja jest na pompce - pompka rozprowadza wode po dwoch piętrach (duzy dom). 

//Jacek

 

grzejnik łazienka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by było jakbyś przed tym pierwszym grzejnikiem wstawił trojniki i stad podłączył ten drugi grzejnik.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @MikiQ napisał wstaw przed 1 grzejnikiem trójniki na zasilaniu i na powrocie i do trójników podłącz drugi grzejnik i powinno działać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi. Moze byc troche ciasno z trójnikiem :( bo ten grzejnik pod oknem mam we wnęce (stare budownictwo) dlatego nie miesci sie wiekszy grzejnik. 

sprawdziłem na 80% nie wejdzie trójnik. jest 5 cm do ściany. tylle co kolanko jest wyciągnięte poza wnękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne rozwiazanie. Powinno sie u mnie udac. Dzieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej. 

Przetestowałem swoją pierwszą opcje (podłączenie równoległe) - nie działało :( - (testowałem bo to było dużo prostsze i szybsze rozwiązanie)  

druga opcja - podłączenie szeregowe działa aż miło :) 

dzieki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.