Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Termet unico 24 plus zasobnik wysokie ciśnienie 3 bar


Szalpytona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Przeszukałem całe forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. 

Posiadam piec jednofunkcyjny termet unico 24 z zasobnikiem 140 litrów. 
Na piecu wzrasta ciśnienie do przeszło 3 bar nawet gdy nie pracuje i oczywiście pojawia się błąd 09. 
Ciśnienie spada po odkręceniu cieplej wody lub po spuszczeniu z grzejnika po czym dość szybko ponownie osiąga za wysoka wartość. Po zakręceniu zaworu głównego w domu ciśnienie na piecu pozostaje bez zmian ( tzn nie wzrasta ) . Pomyślałem zatem ze puszcza zawór którym dopuszczam ciśnienie do CO zatem go rozkrecilem i sprawdziłem ze jest Ok(zdjęcie 1j. Następnie zamknąlem również zawór który wprowadza zimną wodę użytkową do zasobnika (zdjęcie 2 ) i wtedy na piecu przestało wzrastać ciśnienie. 
Jeśli ktoś zna odpowiedz w czym tkwi przyczyna takiego zachowania będę wdzięczny za pomoc . 
Dodam jeszcze ze ciśnienie w zbiorniku przeponowym to 2.5

46D14D63-96B7-4361-B45C-A1273DE348F8.jpeg

247654C4-AAF0-4590-A26E-3902BA55C2AF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma rozszczelnienia wezownicy grzejnej wewnątrz zasobnika. Może gdzie na spawie itp. Ciśnienie wody w zasobniku jest z instalacji wodnej i jest ono wyższe. Jeśli jest nieszczelność na obiegu C.o. to w zasobniku to ciśnienie się wyrównuje do wartości jaka jest w instalacji wody zimnej.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź dj777 

Czy jest możliwość żebym sam sprawdził szczelność tej wężownicy ? Na zdjęciu widać mój zasobnik .

Czy jeśli jest  nieszczelność wężownicy to jest to do naprawy lub wymiany czy czeka mnie wymiana zasobnika ? 

 

IMG_20180918_155129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi

rzeczywiscie nigdy nie wymieniałem anody a zasobnik mam 7 lat wiec moje zaniedbanie .

jest dokładnie tak jak napisałeś olutus po zamknięciu zaworu zimnej wody wchodzącej do zasobnika ciśnienie na piecu przestaje wzrastać 

szukam zatem taniego zasobnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.