Skocz do zawartości
maciekchn

Immergas VICTRIX EXA 24 jaki sterownik WI-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jaki sterownik pokojowy polecicie do pieca VICTRIX EXA 24 , najlepiej wifi do 500zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z wi-fi to trudno będzie coś znaleźć  ale radiowe to do wyboru i koloru na all..... np https://allegro.pl/regulator-temperatury-pokojowy-bezprzewodowy-gazow-i7535462191.html

https://allegro.pl/regulator-pokojowy-auraton-2025-rth-bezprzewodowy-i7514289700.html

Lepsze gorsze to 1 czort, wszystkie tak samo działają, a wi-fi to tam raczej nie będzie, brak takiej potrzeby.

Sprawdź dodatkowo ofertę producenta tego kotła, ma też dobre bezprzewodowe panele pokojowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też bardzo dobry, sam takiego mam od 6 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam podepne się pod temat posiadam kocioł victrix exa 24 kw 1erp do tego sterownik tybox 237 mam pytanie jak zrobić aby kocioł chodził z taką temperaturą jaką się mu zada na pokrętle przy piecu . na chwilę obecną chodzi na maxa dopuki nie osiągnie temperatury zadanej na sterowniku. Po wyjęciu bateri ze sterownika kocioł nie załacza się trzeba go całkowicie odpiać?

W domu jeszcze nie mieszkam ale chciałbym przy dużych mrozach właczyć kocioł aby sobie z temperaturą 30 stopni ogrzewanie tylko grzejniki 18 sztuk bez podłogówki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez HYDROMIL
      Witam,
      Dom szeregowy skrajny 127 m2 dwupoziomowy. Dół i góra tylko ogrzewanie podłogowe. Pierwszy sezon grzewczy. styropian 15 cm. Okna dwuszybowe z nawietrzakami.
      Zanim zakupiłem sterownik CAR V2 z sondą temp. zewnętrznej to ustawiałem kocioł na 28 stopni i w salonie na dole miałem 22,5 st. Zużycie gazu wówczas miałem na poziomie 9m3 na dobę.
      Teraz po zamontowaniu sterownika myślałem, że będę miał o wiele mniejsze zużycie. Niestety jest podobnie albo nawet większe zużycie.
      Pytanie do was jak najoptymalniej ustawić sterownik CAR. Ustawiłem w nim bezwładność na 20 (fabrycznie było na 10 dla ogrzewania grzejnikowego). Ustawiłem też opcję AUTO A (żeby krzywą grzewczą dobierało automatycznie), mimo tego i tak krzywą grzewczą ustawiłem na 1.0.
      Ustawiłem ogrzewanie na auto i zadałem godziny, w których temperatura ma być komfortowa. Temp. komfortową ustawiłem na 21. Temp. ekonomiczna na 20.5. Odpowiednią różnicę temperatur wybrałem? Rozkład dobowy grzania mam mniej wiecej taki: od godz: 5-7, 10-12, 14-22. Dobrze ustawione czy na noc też lepiej jak się załączy?
      Pytanie czy te kreski na poziomej linii z godzinami to godziny, w których ma być temperatura komfortowa czy w tych godzinach ma piec grzać?
      Na rozdzielaczach od podłogówki nie mam zamontowanej pompy obiegowej. Na całą instalacje wodę pcha tylko pompa z pieca, która jest ustawiona na maxa i daje radę.
      Wówczas, jak piec się wyłącza to nie mam przepływów na pętlach podłogówki. Dlatego jak najlepiej ustawić cały układ by częściej pompa się załączała w piecu.

Z góry dziękuje za pomoc

• Przez maciekchn
      Witam Proszę o wyjaśnienie Czym się różni kocioł jedno od dwóch funkcyjnego kiedyś myślałem że jednofunkcyjny pełni rolę tylko ogrzewania domu a dwufunkcyjny jako druga opcja to grzewanie wody.
    • Przez iGryfff
      Witam serdecznie forumowiczów. Wprowadziliśmy się do nowego mieszkania gdzie zamontowany jest kocioł Victrix EXA 28 1 ERP. przed sezonem grzewczym chcielibyśmy sie wywiedzieć jak najoszczędniej zatroszczyć się o ogrzewanie. Powierzchnia mieszkania 48m2. Czy warto dokupić jakiś zewnętrzny termostat, czujnik temperatury, sterownik który będzie zawiadywał piecem? Jeżeli tak to jaki do tego modelu?
      Będę wdzięczny za pomoc. 
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.