krisgie Opublikowano 23 Lipca 2018 #1 Opublikowano 23 Lipca 2018 Wiem że balkonów najlepiej nie mieć ale skoro już są to pasuje to zrobić z głową żeby trochę wytrzymało. W najbliższej okolicy mogę mieć od ręki: - Mapelastic - Ceresit CT 166 - Atlas Woder Duo Atlas i Mapei są w podobnej cenie, Ceresit droższy o ok 100zł. Czy używał ktoś ww produktów i może polecić lub nie? Na balkonach będą profile balkonowe Renoplast i odpowiednie płytki + reszta.
mikkei Opublikowano 23 Lipca 2018 #2 Opublikowano 23 Lipca 2018 Miałem kiedys płytki na tarasie - w sumie jest to jest taras na ganku , zawsze były z tymi płytkami problemy.... Rok temy skułem płytki , nowa wylewka a na to teraz 2 tyg temu nałożyłem cały kompletny system Sika flor - robisz normalną posadzke z żywicy - naklada się tego 4 warstwy: - 1 żywica grunt - to trzyma jak porąbane beton. -2 to główna żywica tzw kolor 3- malujesz 2 wartwe głównej żywicy 4 - jc mozna posypać płatki ozdobne albo piasek kwarcowy (sypie sie to na swieżo pomalowaną 2 wartwe głównej 5 na koniec malujesz przeżroczystą zywicą aby całość z tymi płatkami się trzymała. Powiem ci zrobiłem to i wyglada to mega jest super praktyczne, ładne i naprawde szybko sie to wykonuje - mi zeszło 4 dni - (każdego dnia malowałem 1 warstwe i czekałem 24h aż wyschnie i następna. Fajne w tym jest to że mega się to przykleja do betonu i po wyschnieciu jest dalej lekko elastyczne - coś jak guma - przez to nie bedzie podobno pekać na mrozach i upale jak beton bedzie pracował.od temperatury, Cena jest spoko bo jak policzysz jaki koszt płytek + fachowiec to czasami się to opłaca . Mi taras 12m2 wyszedł 1400zł 1 banka gruntu, , 2 banki z kolorem , płatki ozdobne i 1 banka przeźroczystej żywicy + jakieś wałki do malowania.
krisgie Opublikowano 24 Lipca 2018 Autor #3 Opublikowano 24 Lipca 2018 Myślę że masz dużo racji, myślałem o żywicy ale "siła wyższa" przesądziła a ja nie miałem do tego głowy. I w dodatku trochę już za późno po profile już kupione i nie tylko one. Z mojego wstępnego rozeznania problemy z odspajaniem czy pękaniem płytek są spowodowane głównie przez niechlujstwo i brak wyobraźni wykonawców, stosowanie niewłaściwych materiałów oraz brakiem dobrej hydroizolacji pod płytkami, brakiem odprowadzenia ew wilgoc, dylatacjii itp.. Skoro już wszedłem do tej wody to wypada sie nie utopić.
mikkei Opublikowano 24 Lipca 2018 #4 Opublikowano 24 Lipca 2018 Z klejonymi płytkami to jest masakra - podłoże musi być mega przygotowane. U mnie tez nie było łatwo bo skułem wszystko, na gołą posadzke dysterbit, potem papa termozgrzewalna + wykonczenia z zwykłej blachy 0.8mm zamiast alu okapników które może i są ładne i drogie ale generalnie nie spełniają swojej roli gdy podłoze jest nierówne.... Na papę wylałem 4cm nowej wylewki i na to dopiero ten cały system z zywicy. Powiem ci szukałem długo i czytałem i najmniej problemowe są płytki /lub płyty zawieszone na stelażach "w powietrzu) - taka jakby podwójna podłoga- wyglada to ładnie , nie peka ale koszt jest zajebisty min 3x tyle co zapłaciłem teraz (aha tu też musisz zrobić mega dobrą hydroizolacje - takze nie ma tak łatwo) Ostatnim sposobem była opcja tzw. Kamienny dywan - ale to też drogo + trzeba fachowca aby to dobrze ułożył - fakt faktem wyglada ładnie ale też musi pod spodem być mega dobra hydroizlolacja inaczej woda i mróz porozsadza beton i wszystko odlezie... Ps co do twojego wyboru i hydroizolacji tego co wiem jest taka masa od firmy Sika wlasnie pod balkon i płytki - wiem że przeznaczone jest to pod płytki , niepamietam jak sie to nazywało tu masz pdf z opisami co i jak https://pol.sika.com/content/poland/main/pl/klienci-indywidualni/klienci-indywidualni/balkony-tarasy.html
krisgie Opublikowano 25 Lipca 2018 Autor #5 Opublikowano 25 Lipca 2018 Dzięki, poczytam na temat tej SIKI. Teraz za ciepło na takie prace więc jeszcze trochę czasu zostało. Chcę to zrobić tak jak na rysunku, spadek mam ok 3%. Na tą chwilę jest tylko wylewka - reszta czeka aż się zrobi chłodniej. Ta deska tarasowa + obróbka to dla wygodniejszego (ewentualnego) montażu rynny oraz jako wizualne "ścięcie" grubości balkonu żeby lepiej wyglądało :). Jeśli ktoś ma uwagi co do warstw, materiałów itp.. to prośba o skomentowanie.
krisgie Opublikowano 21 Września 2018 Autor #6 Opublikowano 21 Września 2018 Balkony gotowe, wczoraj ciężki dzień i chodzić dzisiaj nie mogę :) . Ale nie o tym. Zaraz sam zapomnę więc podaję chemię jaką użyłem. - na wylewkę balkonową z mixokreta - grunt CT 17 + siatka na kleju CM 17 - hydroizolacja CR 166 - 4 warstwy nakładane szczotką + odpowiednie taśmy/narożniki wzmacniające - klej pod płytki - CM 17 - płytki wodo/mrozo odporne - fuga CE 43 - silikon Tytan "Uszczelniacz na tarasy i balkony" Całość wykonana tak jak na rys powyżej. Jak nie zapomnę to za kilka sezonów dam znać czy coś się dzieje niedobrego.
MistrzMasarski Opublikowano 21 Września 2018 #7 Opublikowano 21 Września 2018 Wrzuć zdjęcia przy okazji. ;)
celjon Opublikowano 13 Listopada 2018 #8 Opublikowano 13 Listopada 2018 Ja przymierzam się do tematu w przyszłym roku - może już będą jakieś zdjęcia jak to się trzyma :-)
krisgie Opublikowano 14 Listopada 2018 Autor #9 Opublikowano 14 Listopada 2018 Przejechałem jeszcze wszystko 2 razy impregnatem CT 10. Po cichu licze że będzie dobrze ;)
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.