Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana grzejników w mieszkaniu


prezes83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Zastanawiam się nad wymianą grzejników żeliwnych na płytowe w mieszkaniu z ogrzewaniem miejskim i mam takie wątpliwości: 

1. Czy grzejnik płytowy wyposażony w termostat będzie pracował płynniej/lepiej przy CO miejskim?
2. Wg zaleceń spółdzielni 1 żeberko ma obecnie moc 116W i grzejniki o takiej samej mocy mam zainstalować. Wg moich obliczeń potrzebna moc grzejników jest o ok 30% niższa niż obecnie zainstalowana - spółdzielnia raczej nie bierze pod uwagę tego, że blok jest ocieplony. W związku z tym czy jest sens wdawać się w polemikę z władzami i próbować przeforsować swoje? Jeśli tak to może ktoś przechodził procedurę :)
3. Czy zamiast wymiany warto grzejniki żeliwne poddać gruntownej renowacji i ile taka usługa może kosztować dla 39 żeberek?

Dodam, że na kaloryferach zamontowane są podzielniki ciepła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw w spokoju żeliwne tylko zamontuj termostaty.

Płytowe nie są lepsze a powiedział bym że 'gorsze'  bo dla oddania znamionowej mocy potrzebują wyższej temperatury medium czyli gorącej wody w obiegu. 

Warto za to stare grzejniki wyczyścić ze starej farby bo pewnie przez lata uzbierało się kilka warstw.

I pomalować cienko kolorkiem wg gustu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renowacja jak będzie to pełna, czyli piaskowanie i malowanie proszkowe. 

Co do oddania mocy, to żeliwny też żeby oddać moc znamionową musi mieć gorącą wodę, na pewno ma przy tym większą bezwładność temu też się zastanawiam przy której opcji korzystniej wyjdzie współpraca z podzielnikami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - z doswiadczenia ci powiem ze to co zamierzasz zrobić jest bezcelowe - poniesiesz niepotrzebne koszty -a przy podzielnikach wyparkowych to nawet będziesz więcej placił za ogrzewanie .Pomaluj grzejniki na kolor jaki pasuje  żonie i będzie git.

a jak nie masz co z kasą zrobić ,to zlec demontaż grzejnikow spółdzielni ,przy okazji jak nie ma termostatów przy grzejnikach to je zamontuj ,ale w spółdzielniach z reguły takie termostaty są montowane ,tym bardziej ze są podzielniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopię, odświeżę :)

Stare kaloryfery zostały na zimę no i cieszę się, że nie ma wielkich mrozów. Podejrzewam m.in. niesprawne zawory termostatyczne, być może same termostaty (swoją drogą jaka jest żywotność termostatu?). 
Plan jest taki że:
- w 3 pokojach zrobię kompletną renowację żeliwnych jak pisałem wyżej (czy ktoś poleci firmę, która zajmuje się takimi sprawami w okolicach Gliwic? Ewentualnie piaskowanie mogę wziąć na siebie)
- w kuchni będzie nowy płytowy na ewentualne szybkie dogrzanie
- w łazience mam kłopot: po odkręceniu termostatu kaloryfer grzeje się od strony powrotu - możliwe, żeby ktoś odwrotnie zawory pozakładał? Dodatkowo przy próbie przykręcenia termostatu w okolice 1-2 występuje "strzelanie" po rurach - od ciśnienia wody jak podejrzewam. 

W dniu 9.07.2018 o 19:17, henryk1953 napisał:

poniesiesz niepotrzebne koszty -a przy podzielnikach wyparkowych to nawet będziesz więcej placił za ogrzewanie

podzielniki są, ale elektroniczne "ista"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.