Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe + kaloryfery w łazience z tego samego rozdzielacza


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zaplanowałem sobie ogrzewanie 100% podłogówka i 2 grzejniki w łazienkach do suszenia ręczników zasilane z rozdzielacza podłogówki.Wszystko idzie z jednego rozdzielacza i zasilane ma być tylko pompą z kotła, bez żadnych mieszaczy, sprzęgieł itp.  Zaczynam się trochę obawiać teraz czy to ma prawo dobrze działać. 
Czy moje rozwiązanie się sprawdzi w praktyce, może ktoś ma tak zrobione i może się podzielić uwagami i spostrzeżeniami. Czy lepiej odpuścić temat i grzejniki w łazience zrobić elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogowe to ogrzewanie niskotemperaturowe, a grzejniki przeciwnie.

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tsport napisał:

  Zaczynam się trochę obawiać teraz czy to ma prawo dobrze działać. 
Czy moje rozwiązanie się sprawdzi w praktyce, może ktoś ma tak zrobione i może się podzielić uwagami i spostrzeżeniami. Czy lepiej odpuścić temat i grzejniki w łazience zrobić elektryczne.

Obawy mogą być uzasadnione  jak wykonasz inst "na pałę" lub "na oko" - tu powinien być projekt OP.

Grzejnik daj z gniazdka elektrycznego - nie warto sie tak bawić dla 2 drabinek.

Rozumiem że kocioł gazowy,  ale trzeba po obliczeniach ( w projekcie ) sprawdzić czy pompa w kotle wyda na tą instalację.

Jak duży dom?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie gazowe, kocioł Buderus. Nie robiłem projektu, wykonawca proponuje 10 cm w strefie brzegowej i 15 cm normalnie. Mam blisko do rozdzielacza więc pomyślałem, że położę rurki do drabinek.

Wysłane z mojego F5122 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.