Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na małe mieszkanko? Pomocy, bo namieszali mi w głowie a jestem zielony w tym temacie.


MrozikEg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. 

Potrzebuję pomocy w doborze kotła gazowego do CO i CWU, ponieważ jak w temacie już napisałem jestem w tej dziedzinie kompletnym głąbem:)

Mieszkanko jest na 2 piętrze w kamienicy z 1910r. 41m2 wysokie na 2,80m. Dwa pokoje i kuchnia z łazienką (szkic dołącze). Posiada jedną tylko ścianę zewnętrzną - niedocieploną o gr. ok.40cm. Nad mieszkaniem jest strych, na którym właśnie położyli nową dachówkę i docieplili wełną. Grzejniki wymyśliłem tak:   mały pokój 10m2 - płytowy CV22x600x800; duży pokój 20m2 - 2x płytowy CV22x500x1000; i w łazience grzejnik łazienkowy ok.1300x600. W kuchni nie planuję grzejnika bo licho z miejscem.

Właśnie załatwiłem opinię kominiarską i mam zgodę na zamontowanie kotła gazowego dwufunkcyjnego. Problem, że nie wiem jaki: z otwartą komorą? z zamkniętą? jakieś turbo? kondensacyjny?  Tu właśnie liczę na Waszą pomoc. Jakbym jeszcze za mało szczegółowe informacje podał  - piszcie to się poprawie.  Chatka cała skuta do tynków, bo robie dla siebie i wolę na tym etapie wszystko położyć, żeby później zaoszczędzić sobie kucia:) 

Oczywiście mam już kociołek, który sobie "na początku" wymyśliłem po poczytaniu, ale jak zaczełęm wypytywać to....co osoba to inna opinia, dlatego tu wiem, że znajdę fachowców co rozwieją moje wątpliwości. ...myślałem o takim: TERMET ECOCONDENS SILVER 20.

Z góry dziękuję tym co zechcą podzielić się swoją wiedzą.

szkic mieszkanko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.