Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Pex? 18Mm


Dryblo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy remoncie łazienki napotkałem pewien problem. Muszę zmienić lokalizację grzejnika, oraz baterii prysznica. Wszystko jest podłączone (tak wygląda) pexem. Kupiłem mufy, kolanka na 16mm, pex 16mm. Przeciąłem rurki, próbuję założyć mufę, i nagle się okazuje, ze rurka jest za duża. Na złączce, która była zamontowana w ścianie (zaciskana) przeczytałem, ze jest to średnica 18mm. I tu rodzi się mój problem.

 

Przeszukałem sklepy internetowe, allegro itd... nie mogę znaleźć nic, co było by na 18mm. Znalazłem tylko jakąś złączkę http://allegro.pl/kan-zlaczka-skrecana-18-x-2-x-1-2-gz-pex-pe-rt-i7321319172.html ale nie ma w tym uszczelek po stronie pexa.

 

Poszukuję czekogolwiek, żeby przejść na zwykłe śrubunki 1/2, i później zrobić wszystko normalnie w 16stce, albo jakiegokolwiek rozwiązania, żeby założyć na te rurki 18, i móc coś dalej z tym zrobić.

 

Możliwe, ze jest to jakiś inny system? Miał ktoś doświadczenie w tym temacie? Szukałem wszystkiego pod hasłami "pex 18" ale brak informacji... 

 

Zaznaczę jeszcze, że mieszkanie jest w nowo oddanym bloku (2018), i nie mam możliwości skontatkowania się z firmą, która instalacje zakładała... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura jest biała, postaram się podjechać na dniach i zrobić fotki... Skręcane będą cieknąć? Nie ukrywam, ze nie mam zarabiarki, i będzie z tym problem... Ewentualnie ktoś takie rzeczy może wypożyczać? Dzięki za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Ja spotkałem w 2022 rure PEX/AL/PEX o rozmiarze 18x2 ze złączką COMAP 18x2 U-TH-H DVGW 0820-0820. W COMAP dowiedziałem się kto jest dystrybutorem detalicznym (Pomorskie to FEMAX). Dowiedziałem się też, że w systemie są tylko złączki prasowane. Nawet dystrybutor nie ma takiej praski, a przy zakupie przejściówek na 16mm dowiedziałem się, że pierwszy raz obsługują klienta na 18mm. Nigdzie nie mogłem wypożyczyć matryc 18mm do praski. Tymczasowo udało się wszystko połączyć złączką skręcaną:

KAN Therm GZ 18/2,0 x 1/2' KAN-Therm Push kod producenta 1110045007 do rur PE-Xc i PE-RT KAN Therm

W przeciwieństwie do zwykłego PEX/AL/PEX rury KAN Therm Push nie mają rdzenia AL, złączka nie ma o ringów. Mimo to trzyma i nie cieknie. Mam czas na rozważenie, co z tym zrobić.Zauważyłem, że KAN Therm ma też system Push Platinum z warstwą AL i chyba idą tam te same złączki, co do zwykłego KAN Therm Push.

kan therm zlaczka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.