Skocz do zawartości

wplewa

Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia wplewa

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Rozumiem że mimo to iż pod wylewką nie będzie żadnych połączeń, to muszę wykonać próbę szczelności? Tylko nie mam sprzętu do takiej próby. Możesz mi napisać co jest potrzebne. Czy próbę wykonuje się z użyciem wody np. z instalacji wodociągowej, czy można powietrzem przy użyciu kompresora (co wtedy ze złączkami, czy w ogóle są jakieś i czy będziemy pewni że to na ich łączeniu nie ma nieszczelności).
  2. Witam Jestem w trakcie remontu mieszkania (kamienica, mieszkanie 85 m2) Mam możliwość wykonania ogrzewania etażowego. Chciałbym wykonać instalację z rur PEX fi 16 oraz grzejników aluminiowych i oczywiście piec gazowy dwu-funkcyjny (ma ogrzewać również wodę użytkową). Przewody Pex zamierzam prowadzić pod wylewką, aby ograniczyć możliwości przecieków zamierzam prowadzić zasilanie i powrót dla każdego z grzejnika osobno bezpośrednio z pieca. Moje pytanie brzmi czy średnica w tym wypadku fi 16 będzie wystarczająca (wydaje mi się że tak, skoro każdy grzejnik jest zasilany prosto z rozdzielacza przy piecu)? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  3. masz na myśli dodatkową pompę, czy też pompę "główną" w instalacji. Tak jak pisałem mieszkam w domu przedwojennym jednopiętrowym, instalacja zasilana z sieci miejskiej. Z tego co wiem jestem bezpośrednio połączony z budynkiem obok (blok, chyba 4, może 5 piętrowy) i tam jest pompa (w zeszłym roku jak była u Nas w domu zapowietrzona instalacja, gościu właśnie chodził do tego budynku obok dobijać ciśnienie). Ciśnienie w instalacji z tego co pamiętam ok. 2 atmosfer na poziomie -3.5 m p.p.t, wysokość kondygnacji I piętra +3,05 m n.p.t
  4. ok, dzięki A co z tym że woda powrotna z podłogówki musi pokonać ok 20 cm do góry (tak mam wyprowadzony powrót z pionu)
  5. Przepraszam ale według mnie na tym schemacie nie wykorzystujemy wody z powrotu grzejnika. Ewidentnie widać że podłogówka zasilana jest z "zasilania" (strzałki kierunku przepływu), natomiast zawór założony jest na powrocie z podłogówki (zawór trzyma odpowiednio długo wodę w podłogówce aby "oziębła" następnie po obniżeniu temperatury poniżej założonej otwiera się i tym samym dopuszcza gorącej wody do podłogówki - tak to rozumiem)
  6. Witam mieszkam w domu jednopiętrowym przedwojennym na pierwszym piętrze z ogrzewaniem zasilanym z elektrociepłowni. Zamierzam przy okazji generalnego remontu, wykonać parę zmian w instalacji c.o. Część grzejników żeliwnych zostawiam (w pokojach), część wymieniam na aluminiowe, no i chcę w łazience zlikwidować grzejnik żeliwny założyć grzejnik drabinkowy (łazienkowy) oraz wykonać podłogówkę (powierzchnia łazienki ok. 9 m2). I tutaj mam pytania: 1. czy podłogówkę zasilać z powrotu grzejnika czy też normalnie z zasilania z zaworem RTL na powrocie z podłogówki ? 2. Instalacja jest stara (przedwojenna) i nie chcę ruszać pionów, powrót w łazience jest około 15 cm ponad podłogą, czy muszę związku z tym instalować jakąś dodatkową pompę, czy ciśnienie w instalacji przepcha wodę z podłogówki do tego powrotu (w sumie ok 20 cm do góry = 15 ponad podłogę + 5 cm podłogówka poniżej obecnego poziomu podłogi)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.