Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymina Kotła Turbo Na Kondensacyjny


humanoid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem, mieszkam w budynku wielorodzinnym (blok 4 kondygnacyjny) w każdym mieszkaniu znajduje się kocioł gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania (tzw. "turbo"). Na ostatnim zebraniu wspólnoty dowiedziałem się, że od kilku lat takie piece nie są już produkowane ze względu na dyrektywę unijną. Kotły w naszych mieszkaniach mają już 9 lat i są dosyć awaryjne. Zarząd wspólnoty poformował, że konsultowali się z jakimś fachowcem w kwestii wymiany kotła na kocioł kondensacyjny, który poinformował ich, że możliwa jest taka wymiana, ale pod warunkiem że wymienią wszyscy właściciele mieszkań znajdujących się w danym pionie kominowym. Myślałem, że kocioł w każdym z mieszkań podpięty jest pod oddzielny kanał w kominie ale zarząd uświadomił mnie że każdy podpięty jest pod wspólny kanał i dlatego tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę. Proszę o ewentualne porady osób zorientowanych w temacie jak rozwiązać ten problem, bo znając polską mentalność jestem przekonany, że nigdy nie będzie jednomyślności wśród sąsiadów, zawsze znajdzie się ktoś kto powie że on nie potrzebuje, że jego kocioł jeszcze działa itp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.