Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrodzenie Panelowe - Czego Unikać, Jak Wykonać?


PioBin

Rekomendowane odpowiedzi

Stojąc przed tematem wykonania ogrodzenia posesji, pojawiają sie pytania:

 

Ogrodzenie nie jest frontowe więc estetyka i urok ma tutaj mniejsze znaczenie.

 

1. Ogrodzenie panelowe czy jakiś inny lepszy (tańszy) system? W grę wchodzi również drewno.

2. Podmurówka gotowa czy jednak lepiej jest wykonać na miejscu w szalunku.

3. Słupki własne + malowanie czy gotowce (ocynk)?

 

Czego uniknąć (jakich błędów) podczas wykonania i montażu? Jak przeprowadzić monatż rozsądnie i sprawnie?

 

Mile widziane doświadczenie osób, które robiły to własnymi rękami lub firmy które na co dzień "budują" montują ogrodzenia.

 

Z góry dziękuje za każde podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno jest pracochłonne. Co kilka lat czyszczenie i malowanie. Podobnie z metalowymi elementami malowanymi byle jak i byle czym. Może się okazać typową syzyfową pracą. Plusem jest lepsza osłona od wiatru i wścibskich oczu sąsiadów... Podstawowe pytanie co ma byc podstawową funkcją ogrodzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja dwa tygodnie temu miałem ten dylemat albo panelowe albo betonowe ,padło na betonowe bo szybciej i za 14 metrów płota ale wys 1 metr zapłaciłem 520zł dwa dni roboty z 15 cm podmurówką i gotowe .masa wzorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betonowe nie jest cacy. Ja wykonałem ogrodzenie z paneli ocynkowanych malowanych farbą na gorąco i podmurówką prefabrykowaną. Firma zrobiła mi 200 mb ogrodzenia w 4 dni razem z bramą. Cena 1mb 100 zł - wszystkie materiały dostarczył wykonawca. Polecam. Ogrodzenie ma już 5 lat i jest cacy.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Firma zrobiła mi 200 mb ogrodzenia w 4 dni razem z bramą. ...

 

Jestem pod wrażeniem. Ilu ich tam robiło i jak to wykonywali - tak po kolei :)?

 

Licząc u siebie to mam około 230mb + brama. Ze wzglądu na koszty planuje wykonać "gospodarczo".

 

Co do betonowego: pomagałem troche koledzy to wykonać. Słupki betonowe ustawione i zamurowane, później wsuwanie paneli. Może dlatego że przy tym robiłem to nie do końca mi się to podoba. Jedynie mógłbym wykorzystać panel jako podmurówke.

Drewno faktycznie jest kłopotliwe (pracochłonne) w utrzymaniu.

 

Jakkolwiek obsadzenie słupków to nie problem. Nurtuje mnie głownie sprawa podmurówki. Jak głeboko, czy zbroić i jak zbroić? Wykorzystać prefabrykat (pływającą) i pójść na łatwizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje sposoby,ja robiłem ze słupków, malowane ręcznie,siatka powlekana 1,20 m. Słupki zalewane betonem juz nie pamiętam ale jakies 60-80 cm w ziemi. Robiłem pustaki takie z 2 wpustami,do tego zbrojone płyty wsuwane pomiedzy,zamiast wylewki. Po zabetonowaniu słupka pustak nasuwany z gory,osadzany na zaprawie i zalewany w srodku. Siatka powlekana,nie pamietam ile za m to było 5 lat temu. Pustaki i płyta z drewnianej formy wyłozonych blachą. Tak było najtaniej. Wszystko trzyma sie solidnie.Jesli pęknie płyta,mozna dorobic w kazdej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja będę robił za jakiś czas właśnie panelowe i tylko sam przód zostawiam z siatki leśnej bo nie wiem jakie później zrobię na przodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.