Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piła Do Cięcia Odpadów Tartaczanych


Rekomendowane odpowiedzi

Ale żeś mnie zrobił w balona cały czas myślałem że Ty jesteś rzeźnik z profesji. Widziałem kiedyś na Ytubie film z taką wielopiłą tarczową a między tarczami chodziły przeciw prądowo podajniki gość donosił tyko gałęzie . Są też filmy z tartaków gdzie mają do tego wielkie kombajny. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Zrzyny tartaczne najtaniej i bezinwestycyjnie tnie się zwykłą piłą spalinową. Należy wcześniej dobrze spiąć pasem transportowym na końcu wiązki. Potem uciąć całą wiązkę zrzyn na odpowiedni wymiar i zanieść taką porcję spiętą pasem do kotłowni. Po rozpięciu pasa wszystko się rozsypuje w kotłowni. Ważne by kupować wiązki zrzyn tartacznych związane ( nie luzem) bo potem mniej jest roboty z cięciem. Dobrze też jest mieć kilka pasów transportowych bo z jednym to trochę zabawa jest ( 1 pas = 1porcja). Wiązka powinna być złożona na belkach ( nie bezpośrednio na ziemi) bo łatwiej ciąć, lepiej schnie i pas transportowy do spięcia 1 porcji łatwo założyć. Wtedy z cięciem piłą spalinową całej wiązki zrzyn można się godzinę uporać bez żadnych drogich maszyn tnących po kawałku (przecież potem trzeba te kawałki jeszcze pozbierać). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie, wyłącznie dla siebie. Żeby na tym biznesie zarabiać proces powinien być zautomatyzowany. Maszyna ma być adekwatna do przerobu; w innym wypadku firma będzie zaliczała przestoje albo obsuwy terminów.

Ps Mistrzu Masarski jak idzie biznes. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecuch, takie coś może i się sprawdzi. Przy mokrej sośnie. Ale nie przy buku, który ma 8%.

Hermogenes Do tej pory bardzo dobrze. Kwiecień, maj-roboty na 24h. Czerwiec dużo słabszy. W zeszłym roku 12 miesięcy można było robić po 24h, aż się zamówień odmawiało, bo brakło towaru. Niedługo i tak trzeba będzie interes zwinąć, jeśli będzie się chciało na wszystko faktury wystawiać, bo 23% to zdecydowanie za dużo. Ludzie nie chcą dokładać ćwierć ceny do opału, a patykarze, bez zarejestrowanej działalności wożą opał codziennie. Póki się za takich nie wezmą przy obecnej stawce VAT, to nie ma sensu się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.