Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Ecoenergetic I Ecosiberian Max. 24 Mj/kg


wojtys888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem po dwa woreczki na próbę.

Czerwony worek węgiel mocno błyszczący, wczoraj wsypałem do podajnika. 920zł tona http://allegro.pl/ekogroszek-ecoenergetic-28-mj-kg-suchy-bez-spiekow-i7145894648.html#thumb/5

 

Zielony worek to węgiel brunatny rosyjski. Tak mi powiedzieli na składzie. 800zł tona http://allegro.pl/ekogroszek-ecosiberian-max-24-mj-kg-bez-spiekow-i7179306405.html#thumb/4

 

Jak się spali to wstawię zdjęcia popiołu.

post-69717-0-64926500-1520701595_thumb.jpg

post-69717-0-15718300-1520701598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam.  Ten pierwszy (błyszczący) wygląda bardzo  zachęcająco  Drugi jeśli to ten sam co sibugol

 to pięknie i czysto będzie się wypalał dając malutko popiołu ale też malutko energii,

Bardzo jestem ciekawy efektów palenia tym błyszczącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak wygląda popiół po spaleniu jednego czerwonego worka. Spróbuje go jeszcze zważyć.

Z sibugola wychodzi około 2,5% żółtawego popiołu o granulacji mąki.Ten jest trochę inny a jak z mocą tego ekogroszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten popiół na zdjęciach to jest z tego węgla błyszczącego. Z tego węgla brunatnego (zielone worki) to tak jak piszesz był popiół. Lekko brązowy i bardzo mało. Ale kaloryczność kiepska. Ja ten brunatny w tej chwili mogę kupić po 750 zł a ten z czerwonych worków po 900.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój test Diablo od Zagórskiego (to samo co Sibugol) :

 

Ekogroszek Diablo od Zagórskiego (młody syberyjski) :

- Zużyte 50kg

- Spalanie faktycznie bezproblemowe - czy to duży nadmuch czy mały, bez znaczenia (brak dużych kalafiorów żużlowych), małe i średnie spieki żużlowe, płomień bardzo przezroczysty (duża domieszka kolory niebieskiego), kopcenia brak.

- Popiołu z 50kg - wagowo było niecałe 2kg, objętościowo ponad pół wiaderka po marmoladzie (takiego 6kg), popiół faktycznie sypki ale nie taki że 100% jak z papierosa - trafiają się mniejsze lub większe spieki żużlowe ale nie stanowią problemu.

- kaloryczność bardzo niska - kocioł bardzo często się załączał (większe zużycie prądu) i opał szybko znikał z zasobnika, za 700-750zł można zacząć się zastanawiać na zakupem, a po 650zł można brać w ciemno, cena 850zł jest dużo za wysoka.

- Kolor ekogroszku : bardzo ciemny brąz.

 

Ten Sibugol, Diablo, Ecosiberian to są węgle brunatne (młode syberyjskie), dużo lepsze od czeskiego ale też dużo za drogie jak na tak niską kaloryczność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.