Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Tymczasowy Do Ogrzewania Podłogowego - Help


matip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Koledzy zwracam się z prośbą o pomoc o doradzenie. Buduję mały dom - parter + poddasze ok 109 m2 powierzchni użytkowej 119m2 całkowitej, tutaj przedstawiam charakterystykę  http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2o5q.

Zapotrzebowanie budynku wychodzi 5,7 kwh. Mam wydzieloną kotłownie ok. 9m2, i w całości będzie ogrzewanie podłogowe 100 %, z uwagi że docelowo będzie pompa ciepła gruntowej będę potrzebował kotła zastępczego na okres podejrzewam kilku lat.

Myślałem że wstawię mały kocioł który pozwoli na palenie bez wygaszania - mpm ds 8-10 kw + bojler 300-500 l + zawór 3d z którego woda pójdzie na ogrzewanie podłogowe. Bojler będzie robił za sprzęgło. Co o tym myślicie o takiej instalacji? A może macie inne pomysły? Mam gaz w działce ale obawiam się o koszty.... Pomóżcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moich zarobkach byłoby ciężko z opłatą za gaz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile wg ciebie inne ogrzewanie będzie kosztować - jak wprowadzą certyfikowane węgle po 800-1200zł/t ?

Paląc takim węglem i tak wypuszczasz ponad połowę  każdej  tony w komin.

 

A bufor musi być buforem a nie bojlerem, co nie znaczy że bojlera ma nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli węgla czy drewna nie masz za całkowicie za darmo to przy Twoim ociepleniu domu, podłogówce i gazie w działce kocioł na paliwo stałe jest pomysłem bardzo głupim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kocioł na gaz + kocioł na węgiel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie w grę może wejść jeszcze ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz da się bo nie wszystko zależy ode mnie , a dom już wybudowany i bez kredytu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,ale tak jest.

 

Chłopaki Ci dobrze radzą, a Ty dalej brniesz w swoje

 

1 kocioł na paliwo stałe nie sprawdzi się przy tak małym zapotrzebowaniu energetycznym domu (albo ukrop w domu ,albo kiszenie pieca)

 

2 zakup teraz kotła,a później pompy to 2x wydatek na piec, pompe i przeróbke instalacji

 

3 węgiel jest drogi i będzie znikoma różnią w kosztach opału

 

 

Podsumowałem powyższe argumenty kolegów. Decyzja należy do Ciebie. Chcesz to montuj mpm 10kw i bufor 300l do 100m2 nowego domu.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wiadomość. A jeśli chodzi o pompę to w mojej miejscowości są dopłaty do pomp ciepła gruntowych w wysokości 95% i dlatego się nad tym zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemalże pewien, że węgiel wyjdzie najdrożej, ze względu na znikomą sprawność jego spalania przy takim zapotrzebowaniu. Albo gaz (duży koszt przyłącza i pieca) albo kocioł elektryczny np Kospel 6kW za 2700zł ze sprawnością bliską 100%. Na węglu będziesz miał pewnie sprawność rzędu 30%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.