Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wełna Mineralna Czy Natrysk Celulozy


pawlop

Rekomendowane odpowiedzi

Będę się pomału przymierzał do ocieplenia stropu na poddaszu nieużytkowanym i wentylowanym przy płaskim lekko skośnym dachu. Strop jest betonowy. Obecnie jest na nim 5cm starej waty szklanej. Niestety w najniższym miejscu jest może ze 35cm miejsca do krokwi więc rozkładanie wełny będzie utrudnione ale jak zatrudnię mojego młodszego "szczypiorka" to da radę. Drugą opcją być może trochę droższą ale bezobsługową będzie zatrudnienie firmy zajmującej się natryskiem celulozy. Czy ktoś robił takie ocieplenie, czy jest ono porównywalne do izolacji wełną i czy ktoś już w przeszłości coś takiego zrobił i jak to się zachowuje po latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trudno teraz powiedzieć jak ta celuloza ma się po latach, podobno na zachodzie jest to dość popularne. Jak sam chcesz zrobić wełną to połóż wełnę. Jak zdecydujesz się na celulozę to musisz znaleźć dobrą firme która wykona to prawidłowo i na celulozie z certyfikatem. 18-20cm celulozy odpowiada 30cm wełny ale pamiętaj ze celuloza jak i wełna moze mieć większą i mniejszą lambde.

Ja będę u siebie chyba ocieplał celulozą i wyszło mi za 50m2 i grubości 20cm, 2700 netto. Jak jesteś z centralnej polski to mogę podać namiary na kompetentną firme, zadzwonisz i popytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze Śląska a tu też są firmy więc z tym to już chyba nie taki duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja z Górnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno teraz powiedzieć jak ta celuloza ma się po latach, podobno na zachodzie jest to dość popularne. Jak sam chcesz zrobić wełną to połóż wełnę. Jak zdecydujesz się na celulozę to musisz znaleźć dobrą firme która wykona to prawidłowo i na celulozie z certyfikatem. 18-20cm celulozy odpowiada 30cm wełny ale pamiętaj ze celuloza jak i wełna moze mieć większą i mniejszą lambde.

Ja będę u siebie chyba ocieplał celulozą i wyszło mi za 50m2 i grubości 20cm, 2700 netto. Jak jesteś z centralnej polski to mogę podać namiary na kompetentną firme, zadzwonisz i popytasz.

Ja jestem z centralnej Polski. Proszę o namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.