Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odpowietrznik Na Rozdzielaczu -W Którym Miejscu?


sklark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taką małą zagwózdkę,

Zrobiłem rozdzielacz i zamontoałem odpowietrznik automatyczny bliżej wejścia.

Patrząc na gotowe rozdzielacze w większości odpowietrzniki zamontowane są na końcu belki, ale

np firma Afriso montuje je na początku.

Czy to ma faktycznie jakieś znaczenie?

 

Rozdzielacz_poliamidowy_ProCalida_EF1_af

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma znaczenie, gdyż belkę powinno się montować tak aby strona z odpowietrznikiem była wyżej, wtedy tam się zbiera powietrze, jednocześnie powietrze łatwiej się wytrąca jak masz wolniejszy przepływ, czyli na końcu belki przeciwnym do zasilania.

Z resztą powinien być 1 odpowietrznik automatyczny - na stronie tłocznej pompy - czyli na zasilaniu, na powrocie powinien być odpowietrznik ręczny, lub zakręcony automatyczny.

Inaczej pompa będzie zaciągać powietrze przez automat zamontowany na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrznik powinny być na końcu rozdzielacza i to na obu belkach i te końce powinny być lekko podniesione do góry aby tam się powietrze zbierało - to chyba jasne i oczywiste.

Praktycznie każdy rozdzielacz może być przekonfigurowany wg potrzeb, gdyż z jednej strony ma korek a z drugiej na takim samym gwincie przyłącze i wg potrzeb się to przestawia.

To, że jest tak sprzedawany to nie znaczy, że jest to błąd - to po prostu postać tzw handlowa, którą się przestawia wg potrzeb.

 

Z resztą takie pytanie czy jest to źle zaprojektowane powinieneś dać do producenta a nie do mnie.

Jakbyś kupił takie rozdzielacze to ja jako montujący bym przy montażu to przestawił i po krzyku.

 

Gdzie widzisz problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.