Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pellet 6Mm Czy 8Mm Różnice


majdan1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co jest lepsze , bo cenowo wychodzi różnie np barlinek 8mm 900zł tona a 6mm 1000zł tona , skąd ta różnica . czy z 6mm jest na tyle lepszy zę opłaca sie dac wiecej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie , tylko ze u mnie jest zupelnie odwrotnie przy pellecie 6mm sypie go wiecej , dodam ze 8 mm troche mi go slimak mielil moze dlatego ze mam podajnik diy

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem ;) zrobilem zmijke z drutu 6 mm o przekroju kwadratu o skoku 40 mm i srednicy wewnetrznej 1/2 cala w kanalizie 75;)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 6 lepiej sie sprawdza , spala sie podovnie jak 8 a silnik zmijki nie dostaje po p..... (Podnosnik szyb)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Dzień dobry Wszystkim uczestnikom. Jestem na Forum pierwszy raz. Piec na pellet mam od miesiąca. Defro Smart Ekopel 25 kw. Wydaje się super, choć chyba za bardzo "skomputeryzowany". Palę z PID, choć na pewno firma montująca piec ustawiła jakieś parametry. Hodzi mnie głównie o średnicę peletu. Jak wspomnieli moi "przedmówcy", cena peletu 8 mm jest o co najmniej 200 zł na tonie niższa jak 6 mm. Paliłem 8-ką przez 3 dni i wszystko było prawie OK. Prawie, bo miałem kilka alarmów - "ŹRÓDŁO ALARMU PALNIK,  NIEUDANE ROZPALANIE  KOD A17". Moje działanie: wyciszenie alarmu, w menu sterownika włączyłem opcję ROZPALANIE KOTŁA. I piec się rozpalił. Zaznaczam, że w instrukcji użytkowania podane jest paliwo 6 i 8 mm.

Podsumowując - proszę o radę, czy dobrze jest palić peletem 8 mm ( jest to bardziej opłacalne),  zmieniając tylko niektóre ustawienia, jak już wspomniano powyżej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślimak będzie Ci dawkowal po prostu inaczej pellet. Musisz zaobserwować jak to u Ciebie działa.  Jeśli spalanie będzie w normie,  kocioł i ślimak będą działać prawidłowo to po co przepłacać?  W moim kotle spalalem 6 i 8mm ale ósemka gorzej się sprawdzała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Palę równo 48 godzin pelletem 8 mm. Żadnego zawieszania, żadnego alarmu na komputerze, itp. Nie zmieniałem też dawki opału. Wydaje mnie się, że komputer sam sobie z tym poradzi. Jeżeli będzie więcej pelletu w palniku, to szybciej osiągnie zadaną temperaturę i tym samym , wcześniej się wyłączy.  Jak na razie, wszystko wskazuje na to, że zostanę przy pellecie grubości 8 mm. A jak to się ma cenowo? Pellet LAWA - 1100 zł/tona w workach 15 kg. Pellet który kupuję - 550 zł/tona w worku BAG, + 30 zł mój własny transport (42 km). Czy przy tej cenie powinienem oszczędzać? O wynikach spalania poinformuję w dalszej części sezonu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam jestem tu nowy i chce sie podzielic doswiadczeniem minimalnym po dwóch miesiącach palenia peletem powiem tylko tyle ze z liściastego  pelletu  [bukowy ] pszy temperaturach na zewnątsz okolo 4 oC spalałem 160kg pelletu na 7 dni a pszy iglastym 200 srednica 6mm dom ma 300m2 . 150 m2 podłogówki i 150 na grzejnikach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zawsze paliłem pelletem 6 mm ale teraz na próbę wziąłem 8mm i zaczęły się problemy z ślimakiem. Często strzela jakby "łamał i kruszył" pelet i jakby chciał się zaciąć i stanąć. Piec Kostrzewa rok 2013; w instrukcji napisali że można używać 8 mm. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.