Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Podtynkowe


TataMarcina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,noszę się z zamiarem przerobienia mojej starej instalacji co grawitacyjnej z kotłem śmieciuchem od lokalnego kotlarza na nowoczesną instalację z kotlem na pellet i wymianę grzejników.Otrzymalem propozycję korzystnego zakupu podtynkowych grzejników radiatorowych polskiej firmy z Gniezna/ zainteresowani wiedzą o jakie grzejniki chodzi/, chciałbym dowiedzieć się od forumowych fachowców i ew. użytkowników tych grzejników czegoś więcej - najlepiej z praktyki, gdyż jakoś nie przemawiają do mnie artykuly sponsorowane w prasie i bełkot marketingowy.Produkt ten w moich stronach jest praktycznie nieznany i nie wiem czy warto być prekursorem w jego zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dom wybudowany z białego pustaka typu ytong to frezarką do drewna wycinam rowki i układam rurę pex. na to klej do zatapiania siatki siatka z włókna szklanego,, płytki lub inne wykończenie. No i o dziwo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podtynkowe ogrzewanie robię z rury PEX lub mat kapilarnych - rura tania, maty drogie i mniej wydajne.

Tego o czym piszesz nie znam, daj jakiś link lub inf w pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź nie podawalem linku ze wzgłdu na doswiadczenia z forum Muratora i Budujemydom,gdzie nie jest to mile widziane,ale jeśli to możliwe to bardzo proszę

http://www.3thermo.com/index.php/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Ogrzewanie ścienne ma sens kiedy wprowadzamy ciepło w tynk przy minimalnym oporze grzewczym. Rurki pcv/pex itp. musi pokryć warstwa wytrzymująca ich naprężenia związane z wydłużalnością liniową, a wiec min 2cm lub więcej. W przypadku 3thermo mamy grzejnik przypominający siatkę tynkarską, pokrycie to zaledwie 5mm. To właśnie podstawowa różnica.

Poza tym łatwość montażu, brak wody pod tynkiem (a propos wieszania obrazków) https://www.youtube.com/watch?v=hEuu9ICB1BY

A dlaczego ścienne a nie podłogówka? Bo to ogrzewanie płaszczyznowe bez zbędnej bezwładności. Możliwość uzupełniania strat bezpośrednio na przegrodzie zewnętrznej a nie kumulacja w podłodze. Ściana ma mniejszą powierzchnię i niższą temperaturę niż podłoga a więc efekt konwekcji (strat do wentylacji) jeszcze niższy.  I najlepszy możliwy komfort, nic nie promieniuje w sposób dla nas odczuwalny, nic nie wieje, z niczym ciepłym nie musimy mieć bezpośredniego kontaktu aby odczuwać ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.