Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wełna Jaka Grubość


hamis

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji braku ocieplenia stropodachu, chcę położyć wełnę z rolki na suficie podwieszanym. Obecnie jest położona 5cm, ale mało szczelnie - jest dużo dziur. Temperatura przez noc spada ok 6 stopni - przy +4 na zewnątrz.

 

Jaką grubość wełny polecacie? Myślałem o dołożeniu 2x15cm wełny Ursa 0,37. Ewentualnie Isover, ale jest 2x drozszy. A może zastosować kombinację 20+10cm?

Zależy mi, żeby nie było to zbyt ciężkie, bo nie wiem na ile sufit to wytrzyma (dziwna drewniana konstrukcja, opierająca się na ścianach a nie typowo podwieszona do stropu)...

Nad sufitem jest 50-80cm miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna isover czy ursa to jeden pies i cena praktycznie taka sama kwestia kto ma jakie rabaty.

Jak porównujesz wełne to patrzysz na Lambdę i grubość- i porównujesz cenę.

Jeśli decydujesz się na wełnę i nie masz za mało miejsca wybiera się najtańszą wełnę i największą grubość najlepiej kilka warstw.

 

Narysuje w paintcie jak to jest zrobione bo za bardzo nie wyobrażam sobie sufitu który trzyma się na ścianach - chyba że pomieszczenie ma 2-3m szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana tutaj średnio by coś dała, bo cały dach jest oparty na stalowej "kratownicy" i to ona tworzy mostki termiczne. Dlatego muszę odciąć się pod kratownicą. Poza tym przy 220m2 dachu cena by mnie zabiła.

 

Nie jestem w stanie tego rozrysować, ale dołączam zdjęcia, bo akurat mam zdjęte płyty w jednym pokoju. Ściany są zrobione na belkach drewnianych 6xcm, które wychodzą ponad poziom sufitu. Do tych belek jest przymocowana belka poprzeczka (coś a'la UD27 przy stalowej konstrukcji) i do niej belki prostopadłe (odpowiednik profili CD). Każda z tych belek jest na środku podwieszona (poprzez kolejną belkę) do kratownicy stropu. Czyli coś jak pręty z wieszakami tylko stanowczo za rzadko... Może po zdjęciach załapiesz o co chodzi.

Niby konstrukcja dużo masywniejsza niż cienkie profile stalowe, ale za rzadko podwieszona.

 

 

Mam jeszcze w fajnej cenie wełnę Rotaflex TP01 i chyba ją zastosuję w konfiguracji 20+10 (więcej nie wejdzie pod stalową konstrukcję).

 

Jeszcze jedno: czy w takim przypadku powinna być folia paroizolacyjna między płytami a konstrukcją drewnianą (wełną)? Z tego co widać to nie ma i szczerze mówiąc marnie widzę szanse, żeby ją zamontować...

post-65510-0-73379600-1513858883_thumb.jpg

post-65510-0-01918800-1513859036_thumb.jpg

post-65510-0-37346400-1513859049_thumb.jpg

post-65510-0-01040400-1513859076_thumb.jpg

post-65510-0-96299100-1513859086_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej wełny nie wejdzie - patrz zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.