Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Grzeje Jeden Grzejnik.


szczepan452

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem na własną rękę zamontować na poddaszu dwa grzejniki, kupiłem zgrzewarkę i do dzieła, wykonałem taką samą instalację na piętro niżej 

niestety jeden grzejnik nie chce grzać, co może być przyczyną wszytko odpowietrzone lecz cały czas zimny. 

użyte rury to dopływ 20mm odpływ 25mm. 

poniżej zdjęcie jak zostało wykonane, grzejniki panelowe z podłączeniem bocznym.

ogrzewanie CO z pompką do wymuszenia obiegu.

 

Pozdrawiam i proszę o poradę.

post-75367-0-46872700-1509043569_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu PP nie nadaje się do montażu w instalacjach grzewczych?

 

 

Co do tematu, może mały test? Odetnij wszystkie grzejniki poza tym problemowym, jeśli nadal się nie nagrzeje to zaślepiłeś zgrzewając PP, jeśli się nagrzeje to pewnie potrzebna jest regulacja hydrauliczna, masz termostaty z nastawą wstępną? Tak czy siak niedobrze, że się nie grzeje, pewnie pozwężane przepływy, jak kolega wyżej pisze.

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na swoim przykładzie mogę potwierdzić, że dokładanie jakiegoś odbiornika grzewczego powoduje problemy...liczyć się należy z tym, że układ należy wyrównoważyć hydraulicznie...Tak jak pisze kolega @Tedisan, można to zrobić za pomocą nastaw wstępnych na zaworach termostatycznych bądź w ostateczności na zaworach grzejnikowych odcinających....czasem wystarczy przykręcić jeden grzejnik i po sprawie, ale z reguły trzeba się nieźle nakombinować, żeby wszystko zaczęło działać jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.