Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spieki Szlaka


Ivek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piec na groszek użytkuje od 2 lat z racji obniżenia temperatury na zewnątrz zrezygnowałem z trybu letniego i przeszłam na pompę co ale niestety zaczęły się cyrki z czeskim groszkiem których nie było w zeszłym roku tz groch w trakcie wypalania skleja się w wielki spiek o konsystencji stopionego szkła . Próbowałem zmienić ustawienia ale po wielu próbach problem nadal występuje. Piec greenheat bioeconomy 10kw ogrzewam 56m2 mieszkanie nieocieplone 4 grzejniki plus łazienkowy sterownik Titanic 2 pompy Alpha i chyba zawór 4d(3d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko go rozbujać do 55stopni jak go przełączyłem na 1 bieg . Sam groszek się sprawdza bo klatka obok szwagier ma identyczny piec i tym samym pali ale niestety inny przekrój kominowy i mamy całkiem inne ustawienia . W zeszłym roku nie było takiego problemu a dmuchawę miałem ustawiona na 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoc rozwiązaniem może być by podawac mało ale często

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1min10s czas między podawaniem a 7s podawania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retorda jest luźno włożona tak jak w zeszłym roku . Zmniejszyłem czas podawania oraz czas między podawaniem oraz dodałem krotność i po 12 h zauważyłem że jest lepiej ale niestety teraz robi się duży spiek nie jest lepki tylko raz duże kalafiory wielkości mandarynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pauzę mam ustawiona na 10 min krotność 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w trakcie palenia przerwa podawania musi być mniejsza. Teraz dmuchasz na węgiel przez 70s bez ruszania paleniska. Jak się wypala po powiedzmy 40s to mu jeszcze przez 30s popiół smażysz... Spróbuj z przerwą podawania koło 30-40s. Dostosuj do tego podawanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma być małe podawanie z małą przerwa ? Na jaki okres ustawić samo podawanie . krotności na jaką ustawić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem inaczej miałem ustawiona histereze kotła na 2*c a zmieniłem na 1 i zaobserwowałem że groszek lepiej się spala . Kalafiorki są ale dużo mniejsze . Dodałem również jak kolega wyżej pisał trochę wapna na razie testuje nastawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Przez pewnie okres również miałem problemy z tworzeniem się spieków koksowych, czarnych, niedopalonych podczas spalania groszku Wesoła 30MJ. Podchodziłem do tematu na wszelaki sposób i zmiany parametrów sterownika na niewiele się zdawały ponieważ przyczyna problemy nie ulegała zmianie a było nią 5 ton paliwa o dużej zdolności do spiekania....

Jednym z rozwiązań było mieszanie w stosunku 1:1 z eko czeskim - wady: szybko wypełniający się popielnik, lepsze okazało się mieszanie w stosunku 2:1:1 (wesoła, czech, pellet), syfu było mniej ale rozwiązanie najbardziej kosztowne.

Zacząłem kombinować i zadawać sobie pytanie dlaczego spieki spadają niedopalone, odp prosta, bo nic ich nie przytrzymuje i nie ogranicza ich formowania.

Rozrysowałem sobie ruszt, który przytrzymuje spieki w palenisku, temat rzuciłem kolegom z pracy z prośbą żeby uspawali mi coś takiego z odpadów tytanowych (Temperatura topnienia 1668  stopni C).

Przed utworzeniem nakładki, codziennie wybierałem ok 5L spieków z popielnika, po zastosowaniu nakładki wybieram kilka-kilkanaście po 4-5 dniach.....

Wniosek jest taki, po zastosowaniu nakładki można palić czystą wesołą :)

 

Nakładka zastosowana na palniku Ekoenergia 25kW. Kratki ograniczające montuje sie od strony zrzucania spieków, w moim przypadku podajnik jest z prawej strony, a koks zrzucany do tył.

 

W załączniku znajduje się rysunek rusztu. Proszę twórców kotłów, użytkowników o przetestowanie tego rozwiązania.

Pozdrawiam

Ruszt.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak można jeżeli spełnia to oczekiwania użytkownika .Jednak trzeba sobie zdawać sprawę z tego typu rozwiązania że może ona  pociągnąć za sobą inne problemy przy spalaniu innego opału lub złego jego spalania .Może wytworzyć  się szlaka ze stopionego popiołu która utknie w tym kagańcu i palnik jej nie będzie w stanie zrzucić do popielnika.Ja np kiedyś stosowałem taki deflektor z przyspawanymi prętami jaki na foto.Ostatnio stosuje nową koronę obrotową z pazurkami i też spełnia to zadanie :D

post-57460-0-29140800-1514298190_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.