Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2 Piony Na 1 Powrocie


Krzysiekpellmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie jako że do tej pory ogrzewanie centralne było tylko na parterze chce rozbudować o kolejne 2 piętra   

pietro 1 okolo 70-80 m2 

 

pietro 2 kolo 60m m2

 

 Hydraulik uparł się żeby zrobić 1 pion na dwa piętra a ja to widzę trochę inaczej chciałbym mieć sterowanie piętrami niezależne 

 

przeprowadził 2 rury miedziane 28 a ja mysle zeby 1 z nich wykorzystać do naczynia wzbiorczego bo to układ otwarty i dołożyć 2 rury 22  a wspólny powrót tą 28  czy będzie to poprawnie działało ?

Piec mam na pellet 

oczywiscie chodzi o rury miedziane 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak jak napisał Maciek

mam piec kostrzewy i mam zamiar dokupić moduł rozszerzeń aby było oddzielne sterowanie obiegami 

Teraz mam czujkę temperatury na parterze bo tylko parter jest na razie ogrzewany i piec włącza sie gdy temperatura spadnie a jak mam to zrobić na górze tam mam dużo słabiej ocieplone i temperatura bedzie spadała znacznie szybciej jeśli nie będzie oddzielnego obiegu to jak to ma funkcjonować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy mam pytanie odnośnie podłączenia 2 pionów do jednego powrotu. Czy takie zastosowanie da prawidłowe działanie instalacji?

 

Grzejniki na 1 piętrze oraz grzejniki na poddaszu mają oddzielne zasilanie pomp lecz są połączone do jednego powrotu jak na zdjęciu, czy da to prawidłowe działanie czy powrotem z poddasza muszę wpiąć się przed zaworem mieszającym a nie w rozdzielacz?

IMG_20190917_081913.jpg

IMG_20190917_081919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.