nalRa Opublikowano 4 Września 2017 #1 Opublikowano 4 Września 2017 witam mam pytanie, jak setki innych uzytkownikow :( jaki piec poleciacie do domu ok 170m2. trafilem na taki: http://allegro.pl/kociol-piec-ekogroszek-defro-komfort-eko-duo-15-kw-i6833594399.html i nie wiem czy warto czy piece defro sa przereklamowane. jesli nie taki to jaki byscie polecili w cenie 8000-9000zl. dom dostalismy w stanie surowym otwartym, komin juz byl wybudowany, dach pokryty dachowka. zbudowany jest z cegly porotherm 44cm, nie wiem czy uda sie go ocieplic w tym roku ale chcielibysmy sie wprowadzic w listopadzie jezeli postep prac wykonczeniowych nam na to pozwoli. z gory dziekuje za kazda pomoc i od razu zaznaczam ze nie znam sie na ogrzewaniu :( w tym domu gdzie mieszkamy moze sam rozpalic i takie tam ale co do wyboru czy sposobu ustawienia to nie mam bladego polecia :( aha zalezy mi na dodatkowym ruszcie zeby latem mozna bylo ogrzac wode drewnem, oblusga sterwnika tez powinna byc w miare intuicyjna.
papasmurfek Opublikowano 4 Września 2017 #2 Opublikowano 4 Września 2017 aha zalezy mi na dodatkowym ruszcie zeby latem mozna bylo ogrzac wode drewnem Zapomnij o tym. Nie ma godnego polecenia kotła węglowego z podajnikiem w którym mógłbyś spalać drewno. witam mam pytanie, jak setki innych uzytkownikow :( jaki piec poleciacie do domu ok 170m2. trafilem na taki: http://allegro.pl/kociol-piec-ekogroszek-defro-komfort-eko-duo-15-kw-i6833594399.html i nie wiem czy warto czy piece defro sa przereklamowane. jesli nie taki to jaki byscie polecili w cenie 8000-9000zl. Może i nie są. Ale w Tej firmie obsługa klienta posprzedażowa kuleje. Do tego zapisy gwarancyjne które nie są łatwe do spełnienia. Co do podanego kotła to podstawowa wada to ruszt wodny. Podajnik wygląda jak zwykła fajka żeliwna więc tylko dobry ekogroszek wchodzi w grę. Za tą cenę nie warto. Taniej kupisz RBR, Skam-P, Witkowski, SAS. w tej kolejności.
Gość Oldek Opublikowano 4 Września 2017 #3 Opublikowano 4 Września 2017 Za tą cenę nie warto. Taniej kupisz RBR, Skam-P, Witkowski, SAS. w tej kolejności. I nie przez allegro, bo nic nie utargujesz na cenie :rolleyes:
nalRa Opublikowano 4 Września 2017 Autor #4 Opublikowano 4 Września 2017 dzieki za odpowiedzi co do allegro to tylko link, dobry opis jest i fotki. a co do pieca z dodatkowym rusztem to jak to jest. latem jakos trzeba woda grzac, jak nie drewnem to caly czas ekogroszkiem??? podajcie prosze konkretne modele ktore wg was sa godne zakupu pod wzgledem jakosci wykonania, uzytkowania, sterowania czy napraw gwarancyjnych. producent roznicy mi nie robi, byle byl solidny i sprawdzony. dzieki :)
papasmurfek Opublikowano 4 Września 2017 #5 Opublikowano 4 Września 2017 Nie po to kupujesz kocioł z automatycznym podawaniem paliwa by bawić się w ręczna obsługę. Te wszystkie ruszta awaryjne przydaja się jak podaje ich nazwa w sytuacji awaryjnej. Pod warunkiem, że instalacja pozwala na pracę grawitacyjną. Taki kocioł uruchomiony raz powinien pracować na okrągło.
Gość Oldek Opublikowano 4 Września 2017 #6 Opublikowano 4 Września 2017 Nie po to kupujesz kocioł z automatycznym podawaniem paliwa by bawić się w ręczna obsługę. No nie, proszę litości. Mam żonie powiedzieć że 2 x w tygodniu ze szwagrem w kotłowni PIDa ustawiam a nie podawanie i przerwę w podawaniu, może nie uwierzyć.
shogunzlasa Opublikowano 5 Września 2017 #7 Opublikowano 5 Września 2017 Zacznijmy od początku: 1. Wypełnij: http://cieplowlasciwie.pl/I wynik (link) wstaw tutaj na stronę. TO JEST PODSTAWA.2. Jeśli jesteś z małopolski lub śląska musisz mieć piec 5 klasy inaczej (przepisowo) nie zrobisz odbioru domu (chyba od czerwca tego roku). - Tutaj w praktyce oczywiście może być różnie.3. Jaki masz komin? Czy jest tam wkład?4. Jaka instalacja? Grzejniki? Podłogówka? Może jeszcze przed zrobieniem instalacji? Podstawa to punkt 1. Wypełnij 2 razy - raz z ociepleniem, drugi raz bez, zobacz różnice i podrzuć wyniki - bez tego to wróżenie z fusów.
nalRa Opublikowano 11 Września 2017 Autor #8 Opublikowano 11 Września 2017 hey dzisiaj postaram się to zrobić. mysle o pkt 1. pkt. 2 jestem z wielkoposlki pkt 3. komin jest bez wkładu, dom w stanie surowym dostalismy, z kominem, dachem. przekroj ok 17x17cm pkt. 4 podłogowka jest, ok 10 grzejnikow bedzie. nie zalozone sa jeszcze, kwestia zamowienia i montażu. cala instalacja jest juz wyprowadzona. wynik ze stronki: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2pbh czekam na wasze propozycje :) piec musze wybrac dosc szybko, dziekuje za pomoc!
SUSPENSER Opublikowano 11 Września 2017 #9 Opublikowano 11 Września 2017 Jeśli chcesz mieć w kotle rusz żeliwny zamontowany na czas pracy na ekogroszku i móc dorzucać na niego drewna itp. to polecam Eko Retort Plus 12 kW, jeśli nie i wystarczy awaryjny ruszt stalowy, który można włożyć po wygaszeniu palnika i wtedy awaryjnie na nim palić to RBR-Ekouniwersal 12 kW, a jeśli chcesz 5 klasę to nieco droższe Skam-PV 13 [na niego trzeba by poczekać do końca Października takie są terminy na produkcji] lub RBR-K 12. Jedna uwaga - 5 klasy mają niższe temp. spalin więc będzie trzeba uważać żeby palić suchym węglem i na tyle rzadko kocioł czyścić, żeby temp. spalin była powyżej 120 stopni - inaczej w kominie może się wytworzyć kondensat i przesiąknąć przez cegły.
shogunzlasa Opublikowano 11 Września 2017 #10 Opublikowano 11 Września 2017 Kotły oferowane przez poprzednika mają jeden wielki plus - moc palnika jest dopasowana do wymiennika więc na małych mocach te kotły będą chodzić w miarę dobrze. Jak czas nagli to pewnie skam PV odpada - poza tym nie pakowałbym się w 5tą klasę jak nie ma takiej potrzeby (ale dla tej mocy to chyba tylko ten skam w 5tej klasie). W przypadku innych kotłów musisz wiedzieć jakie są bebechy. Jeżeli ktoś do kotła 10 kW wstawi za duży palnik z kiepską modulacją mocy to czeka Cię więcej problemów niż radości, do tego może dojść problematyczny ruszt wodny, kiepski sterownik itd.Możesz też u kogoś poskładać zestaw - ale jak wyżej - trzeba wiedzieć z czego i czy ktoś Ci to zrobi (i kiedy), poza tym może być bida z serwisem.Nie myślałeś o pellecie? Zapotrzebowanie domu nie jest duże - a jak ktoś robi pellet w okolicy za dobrą cenę to raczej nie ma co się w węgiel bawić w nowym domku...Co do instalacji - jak wstawisz grzejniki o większej mocy to i pod gaz się kiedyś w przyszłości nadać mogą...
nalRa Opublikowano 11 Września 2017 Autor #11 Opublikowano 11 Września 2017 tutaj z ociepleniem jest wynik, zapomnialem wrzuczic. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2pbh ale nie wiem czy w tym roku uda sie ocieplic ale bedzie oczywiscie docelowo ocieplony. shogunzlasa czekam na info zwrotne :) dzieki
nalRa Opublikowano 11 Września 2017 Autor #12 Opublikowano 11 Września 2017 Kotły oferowane przez poprzednika mają jeden wielki plus - moc palnika jest dopasowana do wymiennika więc na małych mocach te kotły będą chodzić w miarę dobrze. Jak czas nagli to pewnie skam PV odpada - poza tym nie pakowałbym się w 5tą klasę jak nie ma takiej potrzeby (ale dla tej mocy to chyba tylko ten skam w 5tej klasie). W przypadku innych kotłów musisz wiedzieć jakie są bebechy. Jeżeli ktoś do kotła 10 kW wstawi za duży palnik z kiepską modulacją mocy to czeka Cię więcej problemów niż radości, do tego może dojść problematyczny ruszt wodny, kiepski sterownik itd. Możesz też u kogoś poskładać zestaw - ale jak wyżej - trzeba wiedzieć z czego i czy ktoś Ci to zrobi (i kiedy), poza tym może być bida z serwisem. Nie myślałeś o pellecie? Zapotrzebowanie domu nie jest duże - a jak ktoś robi pellet w okolicy za dobrą cenę to raczej nie ma co się w węgiel bawić w nowym domku... Co do instalacji - jak wstawisz grzejniki o większej mocy to i pod gaz się kiedyś w przyszłości nadać mogą... ja odpisalem na posta a Ty swoja odpowiedz dodales. skam spoko ale termin juz na polowe listopada maja a to juz za pozno dla nas :( klasa 4 wystarczy w zupelnosci, do pleszewa mam 30km wiec mysle ze tam piec moge zamowic.
Lama79 Opublikowano 11 Września 2017 #13 Opublikowano 11 Września 2017 Kolega dobrze podpowiada. Pomyśl o dobrym peleciaku. Peleciak jest automatyczny, musisz jedynie dosypac paliwa i wyczyscic co jakiś czas, a w lato wodę też zagrzeje, sam sie rozpali i sam wygasi. Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka
nalRa Opublikowano 11 Września 2017 Autor #14 Opublikowano 11 Września 2017 na poczatku tak z zona planowalem zeby na pellet wziasc piec ale cenowo sa poprostu drogie :( mi tez to rozwiazanie sie podobalo, zwalszcza opcja samoczynnego rozpalania. jezeli macie jakis dobry i sprawdzony piec na pellet to dajcie linka, moze cos sie uda wybrac. nie ma tych piecow tak duzo jak na ekogroszek ale tez pewnie nie wszystkie sie nadaja. aha a co do peletu to znajomy mi odradzal ze niby pellet zapycha komin czy jakis mega osad zostaje ;/ nie wiem czy to sprawdzone ale nigdzie nie trafilem na podobna opinie
Lama79 Opublikowano 11 Września 2017 #15 Opublikowano 11 Września 2017 Ja mam taki http://pellux.pl/pl/produkty/kotly-c-o-na-pelety/pellux-100/ Jego stara nazwa to pelmax Dom mam 180mkw i na rok zużywam ok 4 ton pelletu, w tym ciepla woda latem. Nie jest tani, nie ma z nim problemów, jak chcesz o nim poczytać to jest jeden watek na forum, wyszukaj kocioł pelmax biawar-nibe. Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka
Gość Opublikowano 11 Września 2017 #16 Opublikowano 11 Września 2017 Z trochę tańszych jest 16kW za 9.300zł brutto(to solidna firma),możesz dopytać o szczegóły bezpośrednio producenta: http://www.kotly-witkowski.pl/kotly-klasy-5-2/ecopell-mini#opcje może załapiesz się na jakieś dotacje?
shogunzlasa Opublikowano 11 Września 2017 #17 Opublikowano 11 Września 2017 Jest też jedna opcja - weźmiesz piec na ekogrocha, kiedyś wstawisz palnik do pelletu. Sam palnik ze sterowaniem to około 4,5 tys - ale to zawsze jest alternatywa gdyby ekogroch się nie sprawdzał - nie przerabiasz pieca i instalki - sam palnik i podajnik.Jeżeli interesują Cię pleszewskie kotły z allegro daj znać na priv - robiłem rozpiskę firemek dla siebie, które mogą coś sensownego skonfigurować pod własne widzi mi się - jutro odbieram kocioł z jednej z tych firm (był najniższy - stąd decyzja). Są oczywiście obawy o jakość i serwis - z drugiej strony jak tylko piec nie będzie przeciekać to osprzęt i tak robi kto inny, ale to tylko MOJE zdanie, chociaż akurat firemka od której biorę kocioł jest rzeczowa - wprowadziła kilka modyfikacji na moją prośbę - wycenili, odbierali, oddzwaniali itp.Termin realizacji do 3 tyg - u mnie 12 dni roboczych - a czy to dobra decyzja - się okaże...
karoka65 Opublikowano 12 Września 2017 #18 Opublikowano 12 Września 2017 chociaż akurat firemka od której biorę kocioł jest rzeczowa - wprowadziła kilka modyfikacji na moją prośbę - wycenili, odbierali, oddzwaniali itp. Też kupowałem swój pierwszy podajnik z takiej firemki zwabiony ceną, wyceniali, odbierali, oddzwaniali ale do czasu do kiedy nie kupiłem niestety.
karoka65 Opublikowano 12 Września 2017 #19 Opublikowano 12 Września 2017 mi tez to rozwiazanie sie podobalo, zwalszcza opcja samoczynnego rozpalania. jezeli macie jakis dobry i sprawdzony piec na pellet to dajcie linka, moze cos sie uda wybrac. nie ma tych piecow tak duzo jak na ekogroszek ale tez pewnie nie wszystkie sie nadaja. aha a co do peletu to znajomy mi odradzal ze niby pellet zapycha komin czy jakis mega osad zostaje ;/ nie wiem czy to sprawdzone ale nigdzie nie trafilem na podobna opinie Pelleciak fajna sprawa i co pewne mniej syfu. Najmniejszy do wyboru masz RBR Eko-Bio 9kW w 5-ej klasie, sterownik internetowy Pello na pokładzie, jeśli groszek RBR-K 12kW jako najmniejszy również w 5-ej klasie. Skam PV fajny kociołek ale obecnie to już początek listopada raczej.
shogunzlasa Opublikowano 12 Września 2017 #20 Opublikowano 12 Września 2017 Też kupowałem swój pierwszy podajnik z takiej firemki zwabiony ceną, wyceniali, odbierali, oddzwaniali ale do czasu do kiedy nie kupiłem niestety. Jak już mówiłem - jest ryzyko. Z drugiej strony - garażowcy spawali na kolanie piece, które wytrzymywały po naście lat bez żadnych ochron powrotu, paląc czym się da, więc jak wymiennik nie będzie cieknąć - to już więcej niczego nie potrzeba. Co do podajnika i sterownika - nie oni są producentem, tylko składają to do kupy, więc tutaj tylko pytanie czy będą odbierać telefon by podrzucić części zamienne - czyli jak każdy inny producent kotłów. Co do pelletowych cena faktycznie trochę zaporowa - wolałbym pójść w groszek i w razie czego montować palnik jeśli mnie "ciśnie" na obecny moment. Do tego do pelletowców zalecane są wkłady do komina - więc to też robota "na już" którą można odsunąć w czasie.
Rober528 Opublikowano 12 Września 2017 #21 Opublikowano 12 Września 2017 Są też kotły firmy Seko z automatycznym odpopielaniem i czyszczeniem też fajna opcja.
karoka65 Opublikowano 12 Września 2017 #22 Opublikowano 12 Września 2017 garażowcy spawali na kolanie piece, które wytrzymywały po naście lat bez żadnych ochron powrotu, paląc czym się da, więc jak wymiennik nie będzie cieknąć - to już więcej niczego nie potrzeba. Takiej blachy z jakiej spawali kotły Ci garażowcy już nie ma i musze powiedzieć że naprawdę do "szczęścia" dużo Ci nie potrzeba :) Nie zapomnij poprosić o fakturę i nie płać bez niej kierowcy do "łapy" bo często te firemki tak praktykują, wtedy szybko można zapomnieć że komuś się coś sprzedało.
nalRa Opublikowano 13 Września 2017 Autor #23 Opublikowano 13 Września 2017 no tak wiadomo. jestem na etapie ustalania ktory "warto" peletowe chyba jednak beda za drogie :( czekam na konkrety firm i decyzja musi zapasc jeszcze w tym tygodniu, czasu nie wiele a decyzji nadal brak :(
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.