Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Węglowy Z Zamkniętą Komorą Spalania


pomyslowyKombinator

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam standardowy kocioł zasypowy z nadmuchem. Zawsze gdy palę to mam lekko uchylone okno. Raz się zapomniałem to miałem mocny ciąg wsteczny przez wentylację w kuchni i ogólnie słabo się paliło. Chce więc zrobić normalny nadmuch. Boje się jednak, że gdy zrobię otwór w ścianie 200m2 to w kotłowni będzie okropnie zimno. Chłód nie będzie przecież tylko i wyłącznie z ochładzania pomieszczenia poprzez pracujący kocioł ale również przez kanał wentylacyjny. Już teraz mam zimno gdy zimą zgaśnie ogień w nocy to przy lekko uchylonym oknie mam 16 stopni w kotłowni a w całym domu min. 20. Stąd mam pomysł by zrobić dziurę w ścianie i doprowadzić powietrze do kotła bezpośrednio do wentylatora.

 

Pytanie czy ktoś tak ma? Testowo założyłem 3 metrową rurę spiro 100 i 2 metrową rynnę 100 bo akuratnie taki kawałek miałem pod reką i pali się całkiem dobrze. Długość mojego kanału idąc po suficie to byłoby około 6m.

 

Nie widzę na razie żadnych wad, jedynie zalety, że teraz powinno być w kotłowni ciepło a dodatkowo nawet czyściej bo nadmuch zawsze mi trochę brudził okolicę wlotu do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Można doprowadzić powietrze rurą pod sam kocioł, tak mam i działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw Zetka - też muszę to zamontować . Najwiekszy problem to u mnie  jest jednak przewiercić się przez fundament bo fundament mam wysoki a za wiercenie fi 150 wołają po 200zł.  

PS sama zetka nie wychładza kotłowni - wiem bo kuzyn tak ma i działa to bdb  i to nie to samo co ochylone okno w kotłowni, gdzie zimno jest po 10min, gdy jest mróz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica między zetką w ścianie a uchylonym oknem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobioną tzw "Zetke" i na pewno nie wychładza w takim stopniu jak okno, ale nawet kiedy kocioł nie pracuje, to czuć z niej ciąg powietrza, tym bardziej że na przeciwko są drzwi które nie są zbyt szczelne. 

Dlatego myślałem o podłączeniu do niej elastycznej i ocieplonej rury spiro. 

Tylko że wejście do wentylatora względem zetki jest prostopadle i w pewnej odległości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drewniak napisał:

A jaka jest różnica między zetką w ścianie a uchylonym oknem ?

Jeżeli mowa jest o typowej zetce a nie o rurze na przestrzał ściany to różnica względem otwartego okna jest znacząca-zwłaszcza,gdy kocioł się wygasi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.