Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo Do Kotła Ds Mpm - Wydzielone Z Tematu "kocioł Ds Mpm"


maronka

Rekomendowane odpowiedzi

Nadaje się tylko musi mieć cały czas dostęp powietrza.

Przy próbkie zakiszenia tego węgla,po prostu zgaśnie.

Bez dmuchawy na otwartym całym popielniku też się nie palił tylko na dmuchawie.Jak doszło do zadanej nadmuch się wyłączał to wygasał potem długo trwało za czym załapał.Trochę pomogło zmniejszenie histerezy na sterowniku z 5 do 2 sC.lecz wtedy dmuchawa pracowała non stop .Zbliżając się do zadanej zwalniała i po kolejnym spadku temperatury znowu na full.Tak zmęczyłem te 50kg i nigdy więcej. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak klocki bukowe po produkcji mebli do ikei, ale 5 worków węgla 29kj sobie kupiłem i od piątku po worku z rana mu zadam dla wygody i komfortu,to właśnie jest fajne w tym kotle że nie jestem skazany na jeden opał i na upartego i pellet pewnie z jakąś szamotką na rusztach bym spalił,bo groch to już co niektórzy z powodzeniem palili ,pewnie trociny by nie szły,trociny fajnie się paliły w hajnówce w mpm pewnie by sie oblepiła cała komora zasypowa tymi trocinami

Też dziś kupiłem 7 worków węgla (mam jeszcze 1 Wesołej) 26Mj. 29 może Ci się spiekac - obserwuj dobrze.

Raz w starym kotle wsypalem worek bodajże węgla 32Mj. Tak się skleilo, że lomem wykuwalem przez pół dnia;-) A kopcil bardziej od mojego czecha.

 

Kupiłem też dziś worek eko czecha z Mostu na próbę. Niestety Ledvic w okolicy nie znalazłem.

 

Zakład Ikei mam niespelna 20km od domu, sąsiad jest tam kierownikiem. Ale odpadów podobno u nich nie ma, więc takie klocki są nie do zdobycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesola z Bartexu spalala się bezproblemowo. Choć jakoś tej "mocy" nie odczulem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A Wesoła oferowana przez Bartex 31,5MJ to dobry wybór czy nie?

 

Taki kaloryczny węgiel był na tych pokładach?Ja widziałem ze mieli coś ok.28Mj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest 31.5MJ za 945 zł. Nie wiem czy nie kupić worek na testy bo widzę że sklep z Rzeszowa a ja z jego okolic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na testy jak najbardziej,większej ilości raczej bym nie brał,bo nie wiadomo co to może być i czasem trzeba by to mieszać z czymś płomiennym,żeby to czysto spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem wlasnie ten 31,5 i problemu nie było. Może kilka spiekow, ale to tak z garść tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Może ma 28, może mniej. Ale się spalala bez zawieszania i dymu a to najważniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił sie znów wegiel z PW-D ,brałem od nich kilka lat i  trzymał parametry ,zeszły sezon najsłabszym z ich oferty  26MJ TYP 31 paliłem w MPMie i było ok ,co prawda po tygodniu szufla kamieni i to twardych ale pod wzgledem spalania ,zawieszania  itp nie było z nim problemów ,wymiennik suchy ,nie zwieszał sie ,tylko sypałem i rusztowałem,i co kilka dni czyszczenie .

https://pw-d.pl/wegiel/20-wegiel-orzech-ii-pakowany-25kg-wegiel-kamienny.html

Miałem tez od nich ten silniejszy 27MJ tez w miare ok ale juz lekko smolił  

https://pw-d.pl/17-orzech-ii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem ze istnieje z Wesołej jakiś mocniejszy węgiel.Chętnie kupię trochę czegoś bardzo mocnego na próby z przeznaczeniem na ekstremalne temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, co do trocin, to miałem najczystszą komorę zasypową po nich, zero smoły, bardzo dobrze wspominam palenie nimi :)

A powietrze jak podawałeś ,bo mam dostęp ale bałem się ich,a może na lżejsze dni bym spróbował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, już nie pamiętam, ale chyba trochę dołem i delikatnie górą.. Trzeba samemu pokombinować do istniejącej instalacji.

Teraz miałem problemy z kopceniem na węglu, popękała mi przegroda, palnik też się porozszczelniał na tych zawirowaniach. Jadę teraz na innych ustawieniach powietrza niż jechałem cały tamten sezon.

PW otwarte mam na max z lewej strony, PP puszczam tylko popielnikiem, ta blacha w drzwiczkach od środka jest zamknięta do końca, zostaje tylko prześwit na środku od tej śruby. Klapka z przodu dosłownie na zapałekę. Pali się super, widać jak pw daje strumieniami, zero dymu, dosłownie nic, szamotki w palenisku czerwieniutkie.

Palnik odrzył na nowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do węgla takie ustawienia? Przecież to prawie zero powietrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamis

Też tak myślałem, ale jak miałem więcej PP, to przy tym węglu który teraz mam, dymiło z komina czarno-szarym dymem. Pw miałem na 6mm, teraz na max, jest naprawdę super

post-67508-0-28500600-1521207514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przetestować na tym moim nieszczęsnym kopcacym czechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czeski powinien iść bezdymnie jak złoto,to przecież coś pomiędzy dobrym drewnem a kiepskim płomiennym kamiennym.U mnie pali się cudownie,jedynie zapach drażniący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciepa MPM ma za mało PW i.

Carinus gdzie zapach w kotłowni czy na dworze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czeskim ekogroszku idzie ładnie, nie dymi. Tylko ogień potężny i temperatura na kominie.

Dymi tylko na tym z Bartexu.

 

Nie sprawia Ci problemów ekogroszek? Mam go na składzie obok za nieco ponad 5 stowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali się tak dobrze że będę zamawiać całego TIR-a,a zapach jest tylko z komory zasypowej podczas załadunku,z komina nic nie widac i nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić kilka worków i zobaczyć czy uda mi się go opanować przy pełnym zasypie kotła. Narazie testowałem na małej ilości.

 

Rusztu nie blokuje/nie przelatuje?

Ten jest akurat z Kormoran, a Ty z Ledvic chcesz zamawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamis to zrób większy wymiennik,bo tyle idzie tego ciepła w komin,że by cało wieś ogrzał.

Jaki kolor ognia?

Jak potężny i ciemny to PW za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komorany miałem ostatnio,jest za dużo przerostów i ruszt dosyć szybko się zapopiela.Gdyby nie automat byłaby kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka, już nie pamiętam, ale chyba trochę dołem i delikatnie górą.. Trzeba samemu pokombinować do istniejącej instalacji.

Teraz miałem problemy z kopceniem na węglu, popękała mi przegroda, palnik też się porozszczelniał na tych zawirowaniach. Jadę teraz na innych ustawieniach powietrza niż jechałem cały tamten sezon.

PW otwarte mam na max z lewej strony, PP puszczam tylko popielnikiem, ta blacha w drzwiczkach od środka jest zamknięta do końca, zostaje tylko prześwit na środku od tej śruby. Klapka z przodu dosłownie na zapałekę. Pali się super, widać jak pw daje strumieniami, zero dymu, dosłownie nic, szamotki w palenisku czerwieniutkie.

Palnik odrzył na nowo :)

A miałeś wezyry do dych trocin bo ja wywaliłem na amen (wyciąłem podpory) i nie wiem czy bez wezyrów te trociny pójdą ,sorki że tak przymarudzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.