Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik Hydroforowy Ocynkowany


Grześ83

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam pytanie czy są jakieś przeciwwskazania przy instalacji z rurek miedzianych zastosowania zbiornika hydroforowego ocynkowanego 300l?? Czy lepszy jest przeponowy zbiornik?

Opublikowano

Masz miedź między pompą a hydroforem, czy instalację domową z miedzi? Jak tylko w domu, to dla hydrofora nie ma znaczenia z czego ona jest. 

 

Zbiornik przeponowy ma tą przewagę, że w bieżącej eksploatacji nie ubywa z niego powietrze, a w razie braku prądu nie wtłoczy ci powietrza w instalację i jest "gotowy" na wznowienie pracy gdy prąd się pojawi. Żelaza w wodzie nie masz? Jak sobie z nim radzisz?

Opublikowano

Instalaję w domu cwu mam z rur plastikowych a co myślę dać z miedzianych. Myślę żeby miedź dać między hydrofor i bojler. Wody ze studni głębinowej jeszcze nie badałem.

Opublikowano

Badanie jakości wody z własnego ujęcia jest jak najbardziej wskazane i radzę je wykonać przed planowaniem "hydroforni". Może się okazać, że odżelazianie będzie konieczne i potrzebne będzie więcej urządzeń uzdatniających. 

 

Duże ilości żelaza w wodzie wydobytej i po kontakcie z powietrzem powoduje jej zabarwienie na "rdzawy" kolor. Tego nie da się pić. 

Opublikowano

Do wody studziennej zwykle poleca się zbiorniki bezprzeponowe, z uwagi na to, że umożliwiają napowietrzenie wody. Co do samej instalacji z miedzi, jedynym zastrzeżeniem jest zbyt miękka woda, dlatego o ile nie używasz czegoś, co zmiękcza ją całkowicie, nie powinieneś mieć problemów.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.