RemWarlubie1 Opublikowano 6 Stycznia 2017 #1 Opublikowano 6 Stycznia 2017 Pytanie jak w temacie. Mam kocioł gorno-dolny. Chcę go przerobić na dolny (zalepie górny otwór). Proszę o instrukcje jak w tym palić. Dziękuję
sono2020 Opublikowano 7 Stycznia 2017 #2 Opublikowano 7 Stycznia 2017 Jeżeli przerobisz na dolnego spalanie to śmiało możesz palić tzw "tradycyjnie" czyli rozpalasz ognisko na ruszcie i jak już się zajmie dobrze zasypujesz do pełna.
RemWarlubie1 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Autor #4 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Mam jeszcze drugie pytanie. Jak to ustrojstwo szybko wygasić. Chodzi o sprawę zagotowania wody. Mamy zbyt duży kocioł no i ostatnio był wrzątek, pracuję nad zmniejszeniem paleniska ale to inny temat. Jak to szybko ostudzić. Sprawa wyglądała tak wszystko pozamykane pompa obiegowa na max a woda wrze. Zasypałem górę śniegiem i zacząłem rozgrzebywac palenisko. Na szybko to mi przyszło do glowy. Zastanawiam się nad jakimś systemem awaryjnego zakrywania rusztu od dołu. Pozdrawiam
sono2020 Opublikowano 9 Stycznia 2017 #5 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Podaj więcej danych o instalacji kotle i zapotrzebowaniu na ciepło bo wygląda że masz za duży kocioł i potrzeba będzie go lekko przerobić. Tu masz standardowe dwa linki do zapoznania i podania wyniku z obliczeń: http://cieplowlasciwie.pl/ - tu oblicz potrzebną moc http://czysteogrzewanie.pl/ - a tu dowiesz się jak poskromić bydlaka.
856218 Opublikowano 9 Stycznia 2017 #6 Opublikowano 9 Stycznia 2017 To masz farta że po takim gaszeniu Tobie i kotłu nic się nie stało
RemWarlubie1 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Autor #7 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Strachu było dużo ale jak kocioł sam nie może wychodzić się i ciągle wrze trzeba ryzykować. Zwłaszcza że nie ma już jak odciąć dopływ powietrza. Chociaż zgadzam się że sposób że śniegiem to głupota ale ostateczność jak wszystko zawiedzie.
SONY23 Opublikowano 9 Stycznia 2017 #8 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Trzeba mieć w kotłowni wiaderko z zapasem popiołu i tym zasypywać żar a i tak trzeba uważać, żeby sprawdzając czy wygasa (przez otwarcie drzwiczek załadowczych) nie sprowokować zapłonu zgromadzonych w kotle gazów i wybuchu w twarz.
RemWarlubie1 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Autor #9 Opublikowano 9 Stycznia 2017 O gazach wiem i uważam na to a z popiołem to nie tak łatwo. Żar zasypany a w komorze czarno zimno i zakopcone bo dopływ powietrza jest od dołu.
RemWarlubie1 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Autor #10 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem mieć na podorędziu gaśnicę proszkową i jak co to fuuu do popielnika. Nie wiem jaki skutek może mieć dmuchniecie takim strumieniem zimnego gazu ale może to jest sposób. Taka samochodowa gasnica kosztuje 30 PLN a ma się spokój.
drewniak Opublikowano 9 Stycznia 2017 #11 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Kocioł trzeba tak uszczelnić aby w każdej chwili można było go wygasić, ale palić z głową. Jaki sens jest ładować kocioł do pełna jak brak jest odbioru ciepła i gasić go " gaśnicą", to chyba jakieś nieporozumienie. W sytuacjach awaryjnych dobrze mieć wiaderko piasku w kotłowni ale to już wyjątkowo.
Mario1969 Opublikowano 9 Stycznia 2017 #12 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Miej ryzykancie w kotłowni wiadro piasku piasku - do kupienia w markecie budowlanym wygaszając otwierasz wyczystkę . Z tą proszkową gaśnicą to też odleciałeś, ty myślisz że ten proszek ot tak się sypie, ciśnienie wystrzeliwuje proszkiem nawet do 10 metrów . Gaszenie śniegiem to jak zalanie wodą palącej się oliwy. Podstawy bezpieczeństwa się kłaniają. Jak to się lakonicznie mówi "selekcja naturalna". Wiesz jest jeszcze gaśnica śniegowa , ale po jej użyciu to ani kotła ani ciebie nie będzie.
RemWarlubie1 Opublikowano 10 Stycznia 2017 Autor #13 Opublikowano 10 Stycznia 2017 Kocioł trzeba tak uszczelnić aby w każdej chwili można było go wygasić, ale palić z głową. Jaki sens jest ładować kocioł do pełna jak brak jest odbioru ciepła i gasić go " gaśnicą", to chyba jakieś nieporozumienie. W sytuacjach awaryjnych dobrze mieć wiaderko piasku w kotłowni ale to już wyjątkowo. Ten kocioł pierwotnie był gorno-dolny. W sobotę zalepilem górny otwór i mam dolniaka. Dzisiaj jest czwarty dzień testów tego cudeńka więc dopiero się uczę. Teraz już wiem jaka jest wydajność tego kotła i jak trzeba uważać. Teraz sypie do środka niewiele. Wszystkie otwory pozamykane a temperatura w okolicach 70 - 80 deg. Uprzedzam komentarz mam za duży kocioł ale nie ja go odbierałem. Ja używam go około 3 lata a stoi może z 10.
RemWarlubie1 Opublikowano 10 Stycznia 2017 Autor #14 Opublikowano 10 Stycznia 2017 Miej ryzykancie w kotłowni wiadro piasku piasku - do kupienia w markecie budowlanym wygaszając otwierasz wyczystkę . Z tą proszkową gaśnicą to też odleciałeś, ty myślisz że ten proszek ot tak się sypie, ciśnienie wystrzeliwuje proszkiem nawet do 10 metrów . Gaszenie śniegiem to jak zalanie wodą palącej się oliwy. Podstawy bezpieczeństwa się kłaniają. Jak to się lakonicznie mówi "selekcja naturalna". Wiesz jest jeszcze gaśnica śniegowa , ale po jej użyciu to ani kotła ani ciebie nie będzie. Staram się rozważyć i przemyśleć różne przypadki, nawet te z pozoru głupie.
matmar8226 Opublikowano 16 Stycznia 2017 #15 Opublikowano 16 Stycznia 2017 Witam tez posiadam kocioł dolno-gornego spalania powiedz mi czym zaslepiles gorny wylot spalin? I dlaczego w tych kotłach trzeba to robić skoro jest to kocioł dolno gornego spalania?
munior Opublikowano 16 Stycznia 2017 #16 Opublikowano 16 Stycznia 2017 Bo paląc w górno dolnym ,robisz masakrę okolicy tym co wylatuje z komina i choć pewnie dla wiekszości palczy to "nieistotny szczegół " ,bo z komina musi dymić ,to jest jeszcze coś co już jest wymierną stratą ,bo palac w ten sposób ,marnujesz bezpowrotnie cześć gazową swojego paliwa która stanowi w przypadku węgla ok.30% ,a w przypadku drewna znacznie wiecej...tylko spalajac tak jak w kotle dolnego spalania mozna spalić czysciej i ekonomiczniej ,bo spalasz ,a przynajmniej powinieneś spalic ,to co ucieka ci kominem ,czyli gaz z twojego opału ,który palac tradycyjnie w "górniaku " nie ma możliwosci się spalic i ucieka bezpowrotnie kominem.Poczytaj http://czysteogrzewanie.pl/
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.