Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak To Z Tym Miałem Jest?


bietka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży dom-druszlak w porównaniu w nowymi budynkami więc i dużo spalam ek/teraz ok 55kg/doba/ .Mam RBR 23kw.

Obecnie palę jaretem plus ale zastanawiam sie jak się ma spalanie miału np  z bartexu http://bartexwegiel.pl/sklep/polski-wegiel/75-polski-ekomial-10001.html 

do eko o podobnych parametrach?

Czy idzie go więcej czy mniej więcej tyle samo? Nie martwię się o popiół bo już nic mnie nie przerazi po perle i innych wynalazkach. Zresztą ten jaret z atex też nie jest jakiś super-porównywalny do ekobranu syberyjskiego.

 

  Na miejscu na próbę nic nie dostanę więc tylko internetowe zakupy wchodzą w grę.

 

 Gra warta świeczki czy też nie-co sądzicie?Zimą idzie ok 100 kg/dzień.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam spróbować miał z Rosji. Ja takim pale u siebie w skamie. Opał kupilem z Energo.pl. Przy zakupie 10ton dają spory upust. Popiołu u mnie z jednego zasobnika wychodzą dwie szuflady. Na takie pogody jak teraz jest ok bo prawie wcale się nie spieka. No i cena 350 zl tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. To jest cena normalna. Jak weźmiesz od nich minimum 10 ton to cena się zmienia. Trzeba dzwonić i negocjować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zapytać tu:

 

http://www.wegiel24.info/0/SKLEP/1/PRODUKT/246/Niebieski

 

Rokita jest mocniejszym paliwem 24-25 MJ/kg od tego z Energo,tylko to uziarnienie 0-15mm.

Ja kupuje zawsze latem od zaprzyjaźnionego sprzedawcy,suchy i wygląda jak ekogroszek,drobniejszego ziarna takiego jak  żwir jest nie więcej jak 20%.

Tu jest na odwrót,grubszy sort odsiali i zrobili Retopal :D

Ale zapytać warto,może mają suchy towar,kto wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was, ale z mojego doświadczenia z palenia miałem, większość miałów 0-20 lub odsiewki źle pali się na dużej mocy, tzn nastawy 5/25. za dużo małej frakcji i lata po kotle.

większość tych miałów jest przesiewana na składach z grubszej frakcji, a klient dostaje sam badziew.

z miałów najlepiej pali się ziemowit kl 24, klasa sama w sobie oraz sobieski/janina w kl 22 ziarno do 35 mm, a ta cała reszta to jedna wielka loteria z przewagą poraszki.

a te miały w workach i inne super okazje z różnymi napisami grysik/grosik to jazda po bandzie i oszustwo, taki przychodzi z kopalni. warto również zwrócić uwagę, że coraz rzadziej sklepy internetowe podają nazwę kopalni, wolą użyć słowa wyselekcjonowany - co przy miale i ogólnie przy węglu nabiera nowego znaczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

większość tych miałów jest przesiewana na składach z grubszej frakcji, a klient dostaje sam badziew.

z miałów najlepiej pali się ziemowit kl 24, klasa sama w sobie oraz sobieski/janina w kl 22 ziarno do 35 mm, a ta cała reszta to jedna wielka loteria z przewagą poraszki.

a te miały w workach i inne super okazje z różnymi napisami grysik/grosik to jazda po bandzie i oszustwo, ...

Z tych właśnie powodów może przy tak dużym zużyciu rozważyć opcję wysłania nawet z Mazur "wanny" na Śląsk do Ziemowita zakupić dwadzieścia kilka ton miału 24 i mieć spokój na 2 lata no może jeszcze zakupić z 2 tony naprawdę dobrego  groszku na 20 stopniowe mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał jest niestety mocno brudzącym paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzisaij odezwała się do mnie Karena i zamówiłam testowe 2 worki  http://iskra.karena.pl/oferta/ekomial/11,iskra-ekomial-siany zobaczymy jak to się u mnie pali.

 

 Wilgotność ok 15 % -czy w takim razie miał do naszych kotłów trzeba będzie dosuszyć czy ma być wilgotny jak w poprzednim moim  górnego spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zamówiłaś to odsiewka z produkcji ekogroszku, co do wilgotności to sama zobaczysz,  ma się zsypywać sam w zasobniku. Dosuszać zawsze można wtedy nie tracimy energii na odparowanie wody a i komin jest suchszy ale to nie konieczne tym bardziej, że masz wszystko żeliwne w palniku.

Odsiewka z dobrego groszku lubi robić spieki koksowe ( takie czarne) więc domówiłbym jeszcze tego ISKRA Ekomiał do mieszania z tym pierwszym, może nie być konieczny.

Zwykle mocne węgle (a szczególnie miały)  koksują a słabe żużlują jak to się razem zmiesza to można jakoś ujechać. Ja w tym roku właśnie tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie miałem to tak samo jak chodzić po linie ,miał mozna kupić pod jednym warunkiem że sie jest przy odsiewaniu miału na  składzie  inaczej sie tego G nie kupuje bo to za drogie paliwo ,jak już to się pali kostką  bądź grochem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moich tonach spalonych przez zimę szukam alternatywy. Palnik w rbr sprawuje się dobrze. Paliłam wesołą,która u innych spiekała a u mnie spalała się super. Bez większego problemu zutylizowałam słynną perłę. Na miał naprowadził mnie wątek na esterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie miałem to tak samo jak chodzić po linie ,miał mozna kupić pod jednym warunkiem że sie jest przy odsiewaniu miału na składzie inaczej sie tego G nie kupuje bo to za drogie paliwo ,jak już to się pali kostką bądź grochem

Ja odsiewke z miału bym miałem nie nazwał. To sam syf. To co ja kupuję wygląda w takim razie jak (jak to ładnie cwaniaki nazywaja) groszkomial.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli odsiewka z wegla to syf ale odsiewka z mułem i piaskiem jest spoko ??? no proszę cie ,zresztą możemy temat skończyć bo zaden miał nie jest tak cennny żeby ogóle o nim pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie miału po ponad 500zł tona to nieporozumienie. Więcej z tym kłopotu jak korzyści. Nie każdy kocioł (palnik) radzi sobie z takim paliwem.

Mój miał oraz popiół po nim wygląda tak:

post-56641-0-39683200-1477956738_thumb.jpg

post-56641-0-59403500-1477956742_thumb.jpg

post-56641-0-80569000-1477956746_thumb.jpg

post-56641-0-33313900-1477956752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.