Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obliczenie Mocy Grzejnika


rybka

Rekomendowane odpowiedzi

przyjmij jedna swieta zasade czyli 100W/m a jaki to grzejnik to wyjdzie z tabeli producenta graejnika dla parametrów 70/50 czyli robimy mały przykład

pokój 25m czyli moc 2500W czli grzejnik w zaleznosci od producenta typ 22 60/1200 dla parametrów 70/50 wiecejmusisz juz sam zobaczyc w tabeli producenta osobiscie polecam abys grzejniki dobierał tak na 120W/m ale to moja sugestia i zawsze takrobie jak tylko klient sie na to zgadza bo wiadomo zawsze pare groszy wiecej za grzejniki

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmij jedna swieta zasade czyli 100W/m a jaki to grzejnik to wyjdzie z tabeli producenta graejnika dla parametrów 70/50 czyli robimy mały przykład

pokój 25m czyli moc 2500W czli grzejnik w zaleznosci od producenta typ 22 60/1200 dla parametrów 70/50 wiecejmusisz juz sam zobaczyc w tabeli producenta osobiscie polecam abys grzejniki dobierał tak na 120W/m ale to moja sugestia i zawsze takrobie jak tylko klient sie na to zgadza bo wiadomo zawsze pare groszy wiecej za grzejniki

 

Wielkie dzięki , już się biorę za liczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie będę zakładał kolejnego tematu, by nie śmiecić niepotrzebnie.

Ja mam troszkę inną prośbę niż kolega. Potrzebuję wyliczyć faktyczną moc grzejnika dla temp zasilania 75 stopni i temperatury powrotu około 60-65 stopni. Wiem, że są jakies wzory (tu bardziej ukłon w stronę projektantów) ale nie wiem jakie. W dużym skrócie, chcę wiedzieć czy producent podaje faktyczną moc grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieracie sie jak do Jeża

Ocieplone budynki pasywne to do 20W/m2

Ciepłe budynki to 40-50W m2

Zwykle 50-60W/m2

Starsze i gorzej ocieplonw do 100 W/m2 - Oczywiscie wszystko sie da policzyc ale tak z grubsza.

Dobór grzejnika prosta sprawa

Strata mocy 50 m2 to 2500 W

Jezeli ma zaw termośt to moc grzejnika z katalogu musi wynieść 1,15x2500W

Dobieramy moc grzejnika na swoje parrametry pracy i mamy dobrany grzejnik do swojego pokoju

Pozdrawiam

Pamietajmy że jezeli nie jest przy zimnej scianie to moc trzeba podnieść o 10%

Jezeli go przesłaniamy dodatkowo to kolejne 10%

i dopiero mnożymy moc przez 1,15

Wiecie wszystko wiec zaczynjcie liczyć --- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał kolejnego tematu, by nie śmiecić niepotrzebnie.

Ja mam troszkę inną prośbę niż kolega. Potrzebuję wyliczyć faktyczną moc grzejnika dla temp zasilania 75 stopni i temperatury powrotu około 60-65 stopni. Wiem, że są jakies wzory (tu bardziej ukłon w stronę projektantów) ale nie wiem jakie. W dużym skrócie, chcę wiedzieć czy producent podaje faktyczną moc grzejnika.

Producent podaje moc dla swych grzejników standardowo dla okreslonych parametrów w tabelach

inne parametry pracy np 60/40 posiadaja swoje mnośniki do mocy odczytanych z pow. tabel

Tylko od tej strony nie dobiera sie grzejnika

Najpierw masz strate w pomieszczeniu potem mnożysz * 1,15 /zaw termostatyczny/ i następnie musisz tą moc podzielić przez odczytany z tabli wsp. korekcyjny do zmiennych parametrów aby przeliczyc je na standardowe i odczytujesz z tabeli jaki dobrałeś grzejmik

Prosta sprawa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.