Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłospaw U-Ret Informacje O Kotle


kecajbi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakieś doświadczenie w użytkowaniu tego typu kotła U-RET firmy Kotłospaw. ? Chciałbym go zakupić. Widziałem go "fizycznie" w sklepie. Dobra jakość wykonania, sterownik firmy Tech, w DTR piszą że używają podajnika z firmy Pancerpol- więc wygląda to dobrze . Ale ... no właśnie .. Co innego wygląd zewnętrzny a co innego użytkowanie. Czy ktoś z forumowiczów może coś podpowiedzieć ? Czy ten piec sprawdza się przy spalaniu miału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwie wady (nawet trzy): ruszt wodny, oraz zbyt nisko umieszczony króciec powrotu i płaszcz wodny. Za tą cenę są na rynku lepsze konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę sypał markami bo "obrońcy demokracji" zaraz będą krzyczeć. Poczytaj moje posty a ba pewno coś Ci wpadnie w oko. Generalne to co mogę powiedzieć to unikał bym lokalnych wytwórców branży kotlarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację że trzeba czytać i oglądać filmiki na YT. A później niestety kupić piec z którego mogę...,  ale nie muszę być "zadowolony" . Ale pomijając ten fakt. Zauważyłem że mniej więcej konstrukcje pieców są  takie same. Producenci w większości wkładają do środka albo podajniki z Ekoenergii albo tańsze Pancerpolu jeśli nazwy nie przekręciłem. Czy miałeś takie doświadczenie który z tych palników jest lepszy , lub czy gdzieś przeczytałeś o tym? Mówimy o miale i ekogroszku o dużej kaloryczności min 27 MJ ale o dużej spiekalności od 20 do 50  / zresztą teraz kopalnie tego kupę na zwałach maja i to tylko się opłaca/ . Każdy z tych producentów podaje mi że ich palniki sobie z tym poradzą z tym że w DTR pieców piszą o spiekalności od 5 do 15-20 max !!. Czy miałeś może doświadczenie z takim rodzajem paliwa ? Resztę spraw typu ruszt wodny żeliwny czy jakiś inny lub czy blacha jest 4 mm lub 10mm to pojęcia dla mnie nie istotne bo nie jestem w stanie tego sprawdzić np. po jednym roku użytkowania pieca i porównać to z innymi piecami. To samo dotyczy sterowników, oraz serwisowaniu pieców..  po prostu niesprawdzalne. ..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje skam-p w którym palę miałem z lokalnego składu i nie widzę żadnych problemów z tym paliwem związanych. Nie znam zupełnie parametrów tego opału. Co mogę napisać to, że wszystkie paliwa które się spiekają sprawiają problemy w kotłach podajnikowych. Z takim węglem najlepiej sobie radzi kocioł GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już podjąłem decyzję i zamówiłem Tekla Flamo 22kW. http://teklakotly.pl/pl/produkt/draco-flamo/22 . Brałem pod uwagę serwis, i jakiego palnika używają / Ekonergia jeśli dobrze zapamiętałem/ i to II generacji . Poprosiłem o namiary do ludzi którzy już ten palnik używają. Na razie od kilku miesięcy użytkownicy nie mają problemów, nawet gdy pala czeski węgiel i węgiel o dużej spiekalności powyżej 40...  Jak będzie naprawdę ... no cóż .. nie mam pojęcia... W każdym bądź razie rozmawiałem z przedstawicielem Ekoenergia . Oni sprzedają też swoje palniki do Defro / a więc bardzo "potężnego" producenta kotłów w Polsce / z tym że niestety najdroższego. Kompletnie nie mam zielonego pojęcia jak ten piec będzie się sprawował. .. Jak będzie coś nie tak to od razu napisze. Na razie szukam instalatora który będzie piec montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.