Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria Podajnika Ślimakowego


Slavior111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam defro komfort eko 15kw od 4 lat. Parę dni temu zawiesił się ślimak z tym że nie elektronicznie tylko mechanicznie.i to na parę godzin bo aż temperatura spadła i prawie wygasło. Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna? Dodam jeszcze że piec jest regularnie czyszczenie. Czy może być to już jego koniec (ślimaka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro paliwo się klinuje w podajniku to pewnie ślimaka już nie ma. Wymontuj go i sprawdź w jakim jest stanie.

http://hydro-solar.pl/jak-wymienic-slimak-w-kotle-na-ekogroszek/

Jak będzie miał duże braki to zamawiaj nowy, a w tym czasie pal na ruszcie awaryjnym chociażby drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupię ten kondensator przez neta u producenta czy w markecie? I czy parametry muszą być idealne czy może być maleńka rozbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wyjął bym jednak slimak jeśli bedzie w dobrym stanie to wymieniasz kondensator ja wsadziłem troszkę mocniejszy bo przez pomyłkę kupiłem zły ale smiga od 2 lat bez problemu..Nie misisz wcale u producenta parametry tylko zapisz sobie i na alledrogo czy w markecie gdzie tam sobie znajdziesz koszt ok.20zl z przesyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i trochę się podłamałem. Zimą za pasem i zaś wydatek. Koszty ślimaka pewnie z 250 zł. A tak z innej beczki jaki najlepiej ekogroszek kupić? Właśnie dzisiaj dotarł do mnie eko z Wesołej ale jeszcze nie zasypywałem.może jakieś namiary na coś dobrego i za rozsądne pieniądze.

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieliście taka sytuacje ze ślimak nie chce iść do przodu? U mnie dziś widze ze idzie do przodu, zaraz się cofa do tyłu i buczy. Co to oznacza? Że zawleczka jest zerwana? Ta podkładka na slimaku jest peknieta. 

 

Edit. Dostałem informacje ze zablokowany podajnik. Ma ktos instrukcje jak wyciagnac zawleczke? I jak dokladnie ma byc (wymiary)? Jeszcze nie paliłem tydzien i strzeliła :) Trzeba miec szczescie!

 

post-64140-0-56210700-1476894532_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na nowy motoreduktor bez zawleczki. On ma autorewers i zdaje się 3 razy próbuje się cofnąć i jeszcze raz przepchnąć eko. Jeśli mu się to nie udaje to rzuca błąd. Przynajmniej tak to jest opisane w mojej instrukcji do kotła. Jeśli po tym ślimak nie ruszy trzeba usunąć przyczynę zablokowania ale zawleczki tam nie ma.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było. Czyli muszę wyczyścić podajnik i tam szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak. Może jakiś drut się wkrecił albo grubsza bryłka węgla.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.