Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ktory Kociolek Wybrac?


zielony0303

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jakis czas temu poruszylem temat wyboru pieca z podajnikiem. po kilku dniach sprawdzania znalazlem 3 kociolki. przypomne ze domek ktory buduje jest niewielki 102 m. docieplenie scian 15 cm strop 15 moze 20 poddasze nieuzytkowe. a wiec przechodzac do sedna sas smart 10kw   nastepny to kamen multi 10 kw a ostatni to skam-p premium 12 kw. bardzo prosze o wasze opinie i porady moze ktos wie cos wiecej na temat tych kotlow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej te wszystkie kociołki, do takiego małego domku podepnij gaz, niema gazu to może pompa ciepła, za drogo? wstaw sobie bufor z grzałkami, będziesz grzał bufor w taniej taryfie i grzał za te same pieniądze bez pieprzenia z "czarnym złotem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, domek ktory buduje jest niewielki 102 m. docieplenie scian 15 cm strop 15 moze 20 poddasze nieuzytkowe.

 

a wiec przechodzac do sedna sas smart 10kw   nastepny to kamen multi 10 kw a ostatni to skam-p premium 12 kw

 

Na szybko przeliczyłem.

Ocieplenie styropianem grafitowym o grubości 50 cm, ścian o wysokości 4 m będzie Cię kosztowało 6 tysięcy złotych (nie odliczałem okien i drzwi). 

 

Pokaż mi który z tych kotłów, które podałeś, kosztuje mniej niż 6 tysięcy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.