Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ktory kocioł na pellet wybrac


Lukasss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do kupna kotla na pellet, do nowwgo domku, po podlodze 180m2 wszystko w podlogowce, dom jest z bk a na nim grafitowy styropian 18, podloga parteru ma 15 cm bialego styro eps 80 w garazu eps 100 a na atropie 5cm eps 80, piddasze ocieplone welna (proste sufity 30cm) a skosy 22cm, domek jest wielospadzisty z kukulkami. W lazienkach beda drabinki elektryczne,  podlogowka wykonana na kan-therm na dole 11 obiegow najdluzszy ma 90m a reszta po 50-60 u gory rowniez 11 obiegow. Razem weszloponad 1200m rury, a twra do rzeczy, kotlownia jest stosunkowo mala i zastanawiam siebktory kociol wybrac, jestem z okolic 3 miasta. I nie moge zdecydowac czy wstawic Ht one 11 kw ktory ma caly uklad hydrauliczny w sobie cenowo wychodzi dosc sporo, ale ma wymiennik pionowy, i spnde lambda czy moze kostrzewa eei pellets 12 kw ten z vg. Za ht przemawia bezobslugowsc, i bardzo kompaktwy wymiar, zas za kostrzewa duzy zasobnik i fajny palnik, oba kotly w moich okolicach maja dobry dostep do serwisu.  Podejrzewam ze jak uzbroje koatrzewe to cena sie zrowna. Jeszcze znajomy mi polecal pelluxa compact, ( sam ma duzo wersje kotla i jeat zadowolony) ale nie wiem czy mi sie wygodnie zmiesci. NIE chce edilkamina itp bo moj hydraulik chyba nigdy nie montowal a jak ma zrobic bubel to po co xD co myslicie o tych kotlach?  A moze jakis Defro?

Edytowane przez Ryszard
Proszę o nadawanie tytułów opisujących temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cezar76 napisał:

A kostrzewę montował? Mój hydraulik też montuje kostrzewy, ale chwali Boga, że nie jest serwisantem tego cudu techniki. Po montażu szybko zbiera narzędzia i dzida...

Montowal, ale z tego co wyczulem wolaby  defro bio slim ale mi nie podchodzi. a o ht one nic nie mowil, ale za to chwalil lux gl. Mojemu kuzynowi go wstawil 1.5 roku temu i kuzyn zadowolony. Ogolnie tem hydraulik to znajomy, i sam mi nic nie wciska na sile, jest uczciwy itp. Zle dla mnie nie chce. No szczerze powiem ze moim faworytem jest ht one, ale opini za wiele nie ma. Dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z 3miasta to uderzaj tu:

https://www.pelletexpert.pl/

Dobiorą i zamontują ci  porządny kocioł zgodnie ze sztuką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.