kojot Opublikowano 19 Września 2016 #1 Opublikowano 19 Września 2016 Witam serdecznie. Czy możecie mi wytłumaczyć, jak zrobić próbę szczelności otwartej instalacji co? Tak czytam i czytam, że podnieść ciśnienie itd... Tylko jak to zrobić, kiedy nadmiar wody zamiast podnieść ciśnienie, ucieka przez przelew? Może mam źle wykonaną instalację ale nie mam możliwości jej "zamknięcia" dla testu. Na manometrze w kotle ciśnienie wskazuje standardowo ok 0,8 bara a przy dolewaniu wody dochodzi do maksymalnie 1.0 ale nie więcej. Będę bardzo zobowiązany za wytłumaczenie "jak babie".
sambor Opublikowano 19 Września 2016 #2 Opublikowano 19 Września 2016 Jak masz naczynie przykręcone to odkręć je i wstaw tam korek. Naczynia nie możesz poddać próbie ciśnieniowej.
kojot Opublikowano 20 Września 2016 Autor #3 Opublikowano 20 Września 2016 Takie proste że aż genialne. U mnie ze względów montażowych nie do zrobienia. Dlaczego naczynia nie można poddać próbie? Nie jest przewidziane pod ciśnienie czy przez obecność powietrza może zakłamać wynik próby? Nie mam potrzeby sprawdzania całej instalacji. Chcę tylko sprawdzić podłączenie nowego grzejnika które robiłem sam. Wystarczy mi organoleptycznie czy coś cieknie czy nie.
sambor Opublikowano 20 Września 2016 #4 Opublikowano 20 Września 2016 Naczynie przelewowe nie jest zbiornikiem ciśnieniowym i nie może być poddawane działaniu ciśnienia. A jeden grzejnik to możesz sprawdzić na zasadzie organoleptycznej : cieknie lub nie i wystarczy. Z resztą do prawdziwej próby ciśnieniowej musiałbyś też odpiąć kocioł , gdyż mógłby nie wytrzymać ciśnienia
kojot Opublikowano 20 Września 2016 Autor #5 Opublikowano 20 Września 2016 Właśnie stąd całe zamieszanie. Po podłączeniu grzejnika sprawdziłem - wydawało się sucho. Po paru dniach okazało się, że jednak nie, bo bardzo minimalnie się sączyło na jednym lucie i musiałem poprawiać. Jestem amatorem więc wolę w miarę możliwości posprawdzać to i 5 razy zamiast mieć kuku po obudowaniu rurek a tym bardziej w sezonie grzewczym.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.