Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kawah Kdc Eco


M4t3uSZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mała korekta ustawień w trybie pracy "standard" (czyli ustawienia ręczne):

 

- czas podawania 6s

- czas przerwy w podawaniu 135s

- nadmuch wentylatora w pracy normalnej 25%

 

Temperatury : wyjście 60st, powrót 55st C

Stan nadzoru: nie rzadziej niż 1 raz na godzinę, 15 minut czas nadzoru, 6s podawanie w nadzorze, 15% wentylator w nadzorze

Temperatura podajnika groszku: 28 - 29 st C

 

Przy temp. zewnętrznej około 5 do 10 st C zużycie węgla (realne dobowe) około 12kg (średnia z 3 dni), średnia godzinowa około 0,5kg/godzinę

 

PS - sąsiad uznał że zimno w domu skoro nie palimy w piecu, bo (widocznego) dymu brak :)

 

Wrażenia związane z kotłem: ogółem polecam, w zestawie polecam brać sterownik kotła PLUM + regulator pokojowy (jest tylko na kablu ale w związku z dziurą w WiFi zwaną KRACK to chyba pozostaje kabel bo nie wiadomo kiedy producenci routerów połatają a producenci sterowników napiszą na połatane wersje..), czujnik pogodowy też jest w zestawie.

 

Ważna sprawa związana z uruchomieniem: skalibrować ślimak podajnika (zważyć ile groszku przesypał) - ustawienia sterownika są często daleko odmienne od stanu faktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, nie chcę tworzyć nowego tematu, więc zapytam w tym.

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem pieca kawah eko duo. Pomału uczę się wszystkiego i próbuję różnych nastaw. Martwi mnie tylko, ze temperaturę powrotu  mam tylko 24 stopnie, gdy instrukcja zaleca 60. Co mogę zrobić aby to zmienić, zawór mam 3 drogowy. Drugie pytanie, jak mogę ustawić pracę podajnika i wentylatora w trybie podtrzymanie n sterowniku compit??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.