Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy Do 85M2 Jaki Wybrać ? Czym Się Kierować?


rafalik787

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje pomocy w wyborze kotła gazowego dla ojca

 

Do ogrzania mamy około 85m2 budynek z roku 80  ocieplony styropianem 5cm, nowe okna, instalacja z rurek miedzianych wymieniona jakieś 5 lat temu. 2 grzejniki stare żeliwne, 4 nowe i jeden rurkowy łazienkowy. Dom użytkuje 1 czasem 2 osoby. 

 

Do tej pory instalacja była otwarta piec węglowy.

Piec węglowy wywalamy i dajemy kocioł gazowy do tego zamykamy instalację i nowy komin w stary najprawdopodniej rura 80/125 lub wyjście boczne tylko nie wiem co będzie lepsze. 

 

1. Czy naczynko zbiorcze w kotle wystarczy przy tej instalacji ?

2. Jaki piec wybrać dodam że ma to być kocioł 2-funkcyjny do kwoty max 4tys.

 

Sam trochę czytałem i jeśli dobrze rozumiem kocioł ma większą sprawność jak chodzi na mniejszej mocy ale ciągle niż co chwilę się uruchamia. Z tego powodu znalazłem piec który ma spory zakres modulacji mocy  Immergas Victrix 26 2I (można kupić za 4000) ale może źle kombinuje.

(pytań ciąg dalszy ;)

 

3. Czy w/w kocioł po zmniejszeniu mocy maksymalnej c.o. powiedzmy do 10kw nie spowoduje zmniejszenia mocy c.w.u. I czy w/w kocioł można zmniejszyć w ogóle do takiej wartości ?

 

4. Jaki sterownik kupić czy prosty typu tybox 117 czy może COMANDO AMICO REMOTO V2 z sondą. Czy różnica w cenie tych sterowników pozwoli zaoszczędzić na gazie aż tyle ?

 

5. Czy jak nie zakupie sterownika pokojowego dołożyć mogę go sam w każdej chwili czy tylko może zrobić to instalator 

 

Dlatego proszę o wszelkie wskazówki i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Immergasy montujemy od kilkunastu lat i nie miałem nigdy telefonu od żadnego klienta, który narzekałby na kocioł. U siebie w domu również posiadam (właściwie to nawet 2 - po 1 sztuce Eolo Stara, osobny na każde piętro) i też nie narzekam. Modulację mocy ustawia serwisant podczas zerowego uruchomienia pieca.

 

1. Naczynie przeponowe w kotle wystarczy.

3. Kocioł moduluje od 3,6 kW do 26 kW
4. W domu mam Salusy (bez sondy, działają jak Tyboksy) i w gruncie rzeczy śmiga to całkiem ok. CAR V2 ma niezaprzeczalny plus w postaci sondy zewnętrznej, dzięki czemu piec pracuje w oparciu o krzywą grzewczą co ma wpływ na zużycie gazu, ale ciężko mi powiedzieć czy jest to wpływ na tyle istotny, by rekompensować cenę sterownika.

5. Przy odrobinie umiejętności technicznych i z instrukcją w ręku można zrobić to samemu. Z drugiej strony - jeśli nie czujesz się pewnie w takich sprawach to lepiej zlecić to fachowcowi, bo jeśli źle wepniesz się kabelkami w płytę główną to ją spalisz :-).

 

Ps. Nie kupuj kotła z Internetu. Serio, potraktuj to trochę jak zakup samochodu; lepiej dołożyć 100 czy 200 PLN i kupić go w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.