Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Was drodzy znawcy tematu ogrzewania ;] Chciałbym się do Was zwrócić z prośbą o pomoc przy ustawieniu pieca takiego jak w temacie czyli: EKOCENTR KW 25 kW z sterownikiem Geco G-403. Chciałbym się dowiedzieć czy spalanie w moim piecu jest w granicach normy, zbiornik na paliwo starcza na dwa dni, w opisie pieca wyczytałem że powinien wystarczyć na trzy lub cztery. Mój problem polega na tym iż nie znam na tym smile.gif . Metodą prób i błędów ustawiałem różne parametry sterownika skutkiem czego jest aktualne ustawienie pieca, czyli czas przestoju pracy to 6:30 min, czas pracy 4 min. Poniżej podaję parametry jakie mam ustawione:

 

u0 - Temperatura zadana wody wylotowej z kotła: 45

u1 - Czas podawania węgla do kotła C.O: 17

u2 - Czas postoju podajnika węgla: 55

u3 - Czas podtrzymania: 30

u4 - Opóźnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu: 40

 

C0 = 00

C1 = 01

C2 = 05

C3 = 25

C4 = 04

C5 = 00

C6 = 00

 

d0 = 40

d1 = 90

d2 = 30

d3 = 03

d4 = 40

 

 

post-2-1232955515_thumb.jpg

 

Piec ten ogrzewa domek jednorodzinny o powierzchni ~ 140 m2. Na parterze ogrzewanie jest podłogowe, na piętrze są grzejniki, za wyjątkiem łazienek, gdzie również jest ogrzewanie podłogowe. W tej chwili ogrzewany jest głównie parter z racji tego że piętro jest jeszcze remontowane. Domek ocieploną ma 1 całą ścianę oraz połowę 2, styropianem 10. Może to ułatwi ewentualną diagnozę. Do pieca podłączony jest również bojler. Po ustawieniu pieca na min. temperaturę 40 *C jest ciepło w domu, mogę powiedzieć że tak idealnie, nie za gorąco nie za zimno. Temperatura na zewnątrz -2 do 4 *C. Tylko jest jeden minus musiałem podnieść do 45*C bo woda do kompania troszkę za chłodna ;].

 

Poniżej zdjęcie paleniska, z czego co wyczytałem z forum wydaje mi się że jest prawidłowy ponieważ tworzy się mały kopczyk, wypalony węgiel tworzy małe grudki które przy dotknięciu rozpadają się.

Ostatnie zdjęcie przedstawia wyjście z pieca. Czerwona pąpka pompuje wodę do ogrzewania domu, niebieska do bojlera. Za czerwoną pompką miedziane rurki idące w prawo są od podgrzewania podłogowego na parterze. te idące w górę od piętra.

 

 

219ec6c438d2e7fam.jpg

 

35e2c3fa6203cdabm.jpg

 

af2d5a3d71a60ff5m.jpg

 

 

 

Troszkę się mocno rozpisałem, no ale mam nadzieję że to pomoże przy ewentualnej ocenie instalacji i wychwyceniu potencjalnych błędów w ustawieniu pieca.

Opublikowano

Witam .

Widzę brak chętnych do zabrania się za Twój temat.Jednak jako nie znawca tematu- tak sobie myślę:

Jak palisz temp.45 na wyjściu to za 3 lata musisz kupić nowy piec .Chyba przerdzewieje.Nie masz zaworu 3,lub 4 -drogowego??

Spalasz rzeczywiście dużo węgla. Twój zasobnik ma ok 120 kg ? Ja zużywam trochę więcej /75-80 kg/ ,ale ogrzewam prawie 500 m2 . Ze zdjęć widzę, ze retorta pali się nierównomiernie - z prawej strony zdjęcia pewnie przesypuje niedopalony węgiel??

Z praktyki proponuję zwiększyć stosunek podawanie : przerwa do proporcji 1:5 czyli podawanie np 10 sek; przerwa 50 sek. ta moc kotła powinna wystarczyć do wolniejszego ,ale w miarę ciagłego podawanie ciepła do domu.

Również woda do cwu / do kąpania/ powinna być zdecydowanie cieplejsza / garnki w czym myjesz po tłuszczu ??

nie wspomne nawet o bakteriach legionelli, które idealnie się u Ciebie będą rozmnażac.!!!

Czy podłogówka ma swój zawór ograniczający temperature??

Opublikowano

Witam przyłącze się do opisu spalania. Poasiadam nowy domek ok. 200 - 210m ocieplony 12cm styropianu, nowe okna. Posiadam piec HEF Eko Plus Uniwersalny z Lublińca wraz ze sterownikiem geco G-403 oraz sterownikiem pokojowym AURATON 2005. Narazie w nim nie mieszkam. Moje nastawy na piecu :

u0 - Temperatura zadana wody wylotowej z kotła: 60

u1 - Czas podawania węgla do kotła C.O: 15

u2 - Czas postoju podajnika węgla: 45

u3 - Czas podtrzymania: 20min

u4 - Opóźnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu: 30s

 

Serwisowe:

C0 = 0

C1 = 1

C2 = 20s

C3 = 20

C4 = 1

C5 = 6min

C6 = 00

 

d0 = 40

d1 = 80

d2 = 40

d3 = 02

d4 = 40

 

Jak dobrze zapamiętałem dane serwisowe ale chyba są prawidłowe. Ostatnio przy temp. oscylujących -3 a +5 stopni piec z pełnym zasypem palił się 6 dni. Natomiast gdy były duże mrozy -20 a -23 piec z pełnym zasypem chodził ponad 3 dni. Temperatura na sterowniku AURATON 2005 na dzień 21 na noc 20 stopni. Nie wiem czy to dobry wynik. Jedynie co mnie martwi to niska temperatura wody na piecu jak piec stoi w podtrzymaniu. Po długim postoju bo domek się wolno wychładza piec musi wodę grzać od 30 stopni a i w większości przypadków nagrzanie mieszkania trwa nie długo więc też nie osiąga zadanej temp. 60 stopni. Wiem że to nie jest dobre dla pieca ale nie wiem jak zmienić aby piec osiągał temperaturę zadaną i jednocześnie utrzymywał temperaturę przez sterownik AURATON 2005. Dodam bo być może tu leży problem tak niskiej temperatury, sterownik pokojowy AURATON 2005 jest podłączony pod sterownik Geco a co za tym idzie AURATON 2005 rozłancza Geco jak w pomieszczeniu gdzie się znajduje osiągnięta zostaje temperatura ( stan blokady sterownika Geco). Gdzieś na forum czytałem że AURATON 2005 powinien być podłączony pod pompę a nie pod sterownik pieca. Nie wiem czy to faktycznie jest takie ważne. Dodam jeszcze bo może jest to ważne, że posiadam zawór trójdrożny.

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.