Skocz do zawartości

robi4444

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez robi4444

  1. Dzięki za podpowiedź! Ale kilku fachowców na różnych forach (przynajmniej tak się podawali) przekomarzało się podając przykłady i powody podłączeń a to pod sterownik pieca a to inny pod pompę uzasadniając dlaczego. W końcu po przeczytaniu takich artykułów zgłupiałem co o tym myśleć i czy mój fachowiec podłączył dobrze. Ponadtro sam też mówił iż można podłaczyć pod pompę ale według niego lepiej pod sterownik pieca.
  2. Witam wszystkich. Mam pytanie czy sterownik pokojowy Auraton 2005 należy podłączyć pod sterownik pieca (w moim przypadku jest to serownik Geco G-403-P02) czy pod pompę. Jak jest prawidłowo? Prosze o to gdyż ja mam podłączony pod sterownik pieca a ktoś powiedział mi że jest to nie prawidłowo. Za odpowiedź dzięki.
  3. Nie wiem czy dobrze iż podaje tutaj ten opis ale chcę aby ktoś z was mi pomógł za to przepraszam. Poasiadam nowy domek ok. 200 - 210m ocieplony 12cm styropianu, nowe okna. Posiadam piec HEF Eko Plus Uniwersalny z Lublińca wraz ze sterownikiem geco G-403 oraz sterownikiem pokojowym AURATON 2005. Dodatkowo zawór 3-drożny Narazie w nim nie mieszkam. Moje nastawy na piecu : u0 - Temperatura zadana wody wylotowej z kotła: 60 u1 - Czas podawania węgla do kotła C.O: 15 u2 - Czas postoju podajnika węgla: 45 u3 - Czas podtrzymania: 20min u4 - Opóźnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu: 30s Serwisowe: C0 = 0 C1 = 1 C2 = 20s C3 = 20 C4 = 1 C5 = 6min C6 = 00 d0 = 40 d1 = 80 d2 = 40 d3 = 02 d4 = 40 Jak dobrze zapamiętałem dane serwisowe ale chyba są prawidłowe. Ostatnio przy temp. oscylujących -3 a +5 stopni piec z pełnym zasypem palił się 6 dni. Natomiast gdy były duże mrozy -20 a -23 piec z pełnym zasypem chodził ponad 3 dni. Temperatura na sterowniku AURATON 2005 na dzień 21 na noc 20 stopni. Nie wiem czy to dobry wynik. Jedynie co mnie martwi to niska temperatura wody na piecu jak piec stoi w podtrzymaniu. Po długim postoju bo domek się wolno wychładza piec musi wodę grzać od 30 stopni a i w większości przypadków nagrzanie mieszkania trwa nie długo więc też nie osiąga zadanej temp. 60 stopni. Wiem że to nie jest dobre dla pieca ale nie wiem jak zmienić aby piec osiągał temperaturę zadaną i jednocześnie utrzymywał temperaturę przez sterownik AURATON 2005. Dodam bo być może tu leży problem tak niskiej temperatury, sterownik pokojowy AURATON 2005 jest podłączony pod sterownik Geco a co za tym idzie AURATON 2005 rozłancza Geco jak w pomieszczeniu gdzie się znajduje osiągnięta zostaje temperatura ( stan blokady sterownika Geco). Gdzieś na forum czytałem że AURATON 2005 powinien być podłączony pod pompę a nie pod sterownik pieca. Nie wiem czy to faktycznie jest takie ważne. Dodam jeszcze bo może jest to ważne, że posiadam zawór trójdrożny a na grzejnikach nie ma głowic termostatycznych bo narazie nie mam kasy. Mój nr gg 5327512 skype robi44442
  4. Witam przyłącze się do opisu spalania. Poasiadam nowy domek ok. 200 - 210m ocieplony 12cm styropianu, nowe okna. Posiadam piec HEF Eko Plus Uniwersalny z Lublińca wraz ze sterownikiem geco G-403 oraz sterownikiem pokojowym AURATON 2005. Narazie w nim nie mieszkam. Moje nastawy na piecu : u0 - Temperatura zadana wody wylotowej z kotła: 60 u1 - Czas podawania węgla do kotła C.O: 15 u2 - Czas postoju podajnika węgla: 45 u3 - Czas podtrzymania: 20min u4 - Opóźnienie wyłączenia wentylatora w podtrzymaniu: 30s Serwisowe: C0 = 0 C1 = 1 C2 = 20s C3 = 20 C4 = 1 C5 = 6min C6 = 00 d0 = 40 d1 = 80 d2 = 40 d3 = 02 d4 = 40 Jak dobrze zapamiętałem dane serwisowe ale chyba są prawidłowe. Ostatnio przy temp. oscylujących -3 a +5 stopni piec z pełnym zasypem palił się 6 dni. Natomiast gdy były duże mrozy -20 a -23 piec z pełnym zasypem chodził ponad 3 dni. Temperatura na sterowniku AURATON 2005 na dzień 21 na noc 20 stopni. Nie wiem czy to dobry wynik. Jedynie co mnie martwi to niska temperatura wody na piecu jak piec stoi w podtrzymaniu. Po długim postoju bo domek się wolno wychładza piec musi wodę grzać od 30 stopni a i w większości przypadków nagrzanie mieszkania trwa nie długo więc też nie osiąga zadanej temp. 60 stopni. Wiem że to nie jest dobre dla pieca ale nie wiem jak zmienić aby piec osiągał temperaturę zadaną i jednocześnie utrzymywał temperaturę przez sterownik AURATON 2005. Dodam bo być może tu leży problem tak niskiej temperatury, sterownik pokojowy AURATON 2005 jest podłączony pod sterownik Geco a co za tym idzie AURATON 2005 rozłancza Geco jak w pomieszczeniu gdzie się znajduje osiągnięta zostaje temperatura ( stan blokady sterownika Geco). Gdzieś na forum czytałem że AURATON 2005 powinien być podłączony pod pompę a nie pod sterownik pieca. Nie wiem czy to faktycznie jest takie ważne. Dodam jeszcze bo może jest to ważne, że posiadam zawór trójdrożny.
  5. Mam pytanie czy kocioł z Lublińca EKO-PLUS MULTI „U” to dobry wybór czy macie jakąś propozycje co do innej firmy. Tak na marginesie jaki kocioł uważacie za najlepszy i jakiej firmy do spalania eko-groszku.
  6. Dzięki za pomoc a co do parametru C2-80 to gdy wcześniej ustawiłem 15s to żar zaczął schodzić w stronę kosza z zasypem węgla a tam gdzie ślimak podaje węgiel rura była dośc gorąca i abłem sie że może sie zapalić w zasypie węgiel. Ponadto u kolegi był ten parametr C2 tak ustawiony więc sie sugerowałem iż może i u mnie tak musi byc. Bo na początku było ok ale chciałem dobrze ustawic piec więc chciałem podpatrzec jak jest u innych więc sie zasugerowałem kolegi parametrami. Ponadto u niego parametr C5 jest na 0 tak tez i był ustawiony i u mnie lecz jak mi piec wygasał to ktoś tu z forum napisał iż ustawił C5- na 7min i piec przestał wygaszać, pisał tez że przestawił inne parametry serwisowe (ale ich nie podał na forum) i pomogło piec u niego pracuje Ok. Później zrobie zdjęcia instalacji i paleniska w trakcie palenia się i po ewentualnym wygaszeniu AL5 jak ono wyglada. Dodam że retorta chyba jest nie w poziomie bo ogień na górnym tym grzybku pali sie tylko połową ogień leci na jedna część. Z tego co wyczytałem na tym forum to trzeba odkręcić przy palenisku tą retorte ustawić w poziomie i zakręcić na silikon.
  7. Palenisko jak wygaśnie wygląda nastepująco : na retorcie dookoła spieki ale nie zaduże lecz jest pełno, środek retory jakby zapadnięty ale chyba bez obaw. Kiedyś przeczytałem że w pewnych godzinach gdy woda w grzejnikach wystygnie a pompa sie nie załancza to gdy spadnie temperatura w pomieszczeniu ze sterownikiem Auraton wychodzi z podtrzymania i załącza piec (wydaje polecenie palenia - grzania) w tedy załancza się pompa i zalewa piec zimną woda w tedy czujnik stwierdza wygaśnięcie pieca. Dlatego też ktoś na forum podał że w parametrach serwisowych ustawił parametr C5-5 (C5-5 (wcześniej było 0 ale przeczytałem że jednym z powodów wyłanczania pieca AL5 jest spływająca woda z grzejników do pieca bo pompa się nie załanczała gdy piec był w blokadzie więc ktos z forum to ustawił i mu pomogło). Ponadto zauważyłem kiedyś że cisnienie w instalacji było troche za małe więc zaworami dopuściłem wody aby ciśnienie było ok i w tym momęcie odrazu (prawie odrazu) sterownik GECO G-403-P02 pokazał AL5 choc palenisko sie super paliło. Dlatego też może u mnie coś z tym jest bo gość z forum podał że mu to pomogło i napisał o zmianach w ustawieniach serwisowych i u niego wszycho już jest super. Zapomniał tylko podać które to ustawienia serwisowe zmienić : C5-? czy może C6-?. Kuchnia a miało być tak pięknie. Dodam że ostatnio gdy był hydraulik powiedział że w związku z wygaszaniem pieca i AL5 to sterownik Auraton podepnie pod sterowanie pompą a nie jak obecnie pod sterownik pieca GECO G-403-P02. Już nie wiem co zrobić. Zobacze dziś w nocy co sie zdarzy.
  8. Witam Wszystkich!!! Czytam powyższe forum już od jakiegoś czasu i doceniam waszą pomoc i uwagi. Moje problemy zaczęły się kiedy po ukończeniu mojego domku ok 200m2 docieplony 12cm styropianu, nowe okna - musiałem rozpalic piec Hef eko plus U 25kw ze sterownikiem GECO G-403-P02 oraz sterownikiem pokojowym Auraton 2005. Na początku sterownik pokojowy był wyłączony i piec nagrzewał sie do ustawionej temperatury tzw. zadanej 60 stopni poczym przechodził w podtrzymanie ale że temperatura pieca spada szybko to załanczał się dość często (ekogroszku szło dość dużo). W tedy hydraulik podłaczył sterownik pokojowy Auraton 2005 i w tedy zaczeły się kłopoty a mianowicie piec zaczął sie wyłanczać AL5. Z tego co zauważyłem wyłanczanie następuje w różnych porach i czasem po kilku dniach czasem kilku godzinach. Podam przykład dziś ok godz. 12.00 rozpaliłem piec bo po nocy wygasł AL5 a gdy przyjechałem ok.godz. 18.30 wygasł AL5 innym razem rozpaliłem przyjeżdżam rano powiedzmy 8.00 piec wygasł AL5 a chodził ze 2 dni. Nie wiem czy powodem mogło byc to że byli pracownicy jeszcze w domu i przewietrzali mieszkanie a sterownik pokojowy nie miał temp. zadanej na dzień 20 stopni więc grzał z przerwami ale nie gasł. Myślałem że powodem tego może być to iż w całym domu na oknach są rolety i gdy wyjeżdżam to je opuszczam więc może nie być w domu ciągu - cyrkulacji powietrza dlatego piec wygasza (sprawdzałem faktycznie w domu nie ma wtedy takiego wietrzenia tzn. nie napływa świerzego powietrza ani nie ma ciągu takiego). Nic nie pomaga, nawet czytając powyższe forum i stosując sie do innych opisujących ustawienia i porady piec nadal się wygasza AL5. Opiszę instalację na tyle ile mogę : grzejniki na dole i górze oraz wiszące w łazienkach (bez głowic termostatycznych), podłogówka, zawór trójdrożny bojler 120l, dwie pompy jedna na grzejniki druga na podłogówke przesłona na nadmuchu ok 2cm odsłonięcie tyle moge powiedzieć. , Piec ustawienia : U0-60 U1-17 U2-45 U3-20 U4-30 Ustawienia serwisowe : C0-0 C1-1 C2-80 C3-20 C4-1 C5-5 (wcześniej było 0 ale przeczytałem że jednym z powodów wyłanczania jest spływająca wodo z grzejników do pieca bo pompa się nie załanczała gdy piec był w blokadzie więc ktos z forum to ustawił i mu pomogło) C6-0 D0-40 D1-80 D2-40 D3-2 D4-40 Przy tych ustawieniach piec wygasł AL5. Nie wiem co można zmienić gdyz raz chodzi długo i gaśnie raz krotko wiele razy go przestawiałem ale zmieniając ustawienia. Dodam że sterownik pokojowy podłączony jest do sterownika pieca GECO G-403-P02 i jedni piszą że jest to dobrze inni że powinien być podpięty pod pompę (coś tez nawet sam hydraulik mówił że chyba musi to zmienić i podpiąć sterownik pokojowy do pompy bo mu zasygnalizowałem że piec się wygasza. Nie wiem czy pomogło by założenie głowic termostatycznych na grzejniki i wyłączenie tego Auratona 2005 (hydraulik mówił aby nie wyłanczać Auratona tylko wrócić do ustawień początkowych tylko, że nie były spisane więc nie można, natomiast serwisowe są tylko zmienione w punktach C2-80 było 5s C5-5 było 0 D1-80 było 85 Czyli patrząc na instrukcję GECO G-403-P02 z netu to zmian nie jest dużo. Dziwnie bo czasmi mam wrażenie jakby sterownik pokojowy Auraton (lub GECO G-403-P02) zapamiętywał jakąś wartość o okroślonej godzinie i sie stosował do tej zapamiętanej wtedy kiedy stwierdził wygaśnięcie pieca AL5 bo ogolnie godziny wygaśnięcia jakby były jednakowe czyli wcześnie rano lub między 16.00 a 18.00. Dodam że dokładnie nie mkoge stwierdzic bo jeszcze w nowym domku nie mieszkamy. Musiałbym siedzieć całą noc a nawet czasami kilka dni. W związku z tym powiedzcie prosze co można zmienić lub ustawić bo rozpalanie pieca prawie codziennie raz co kilkanaście godzin raz co kilka dni mnie wkurza (myślę że piec najdłużej chodził jakieś 24 lub 32 godziny). Jak będzie potrzeba zrobie zdjęcia instalacji w kotłowni i je podam na forum. Dzięki za ewentualną pomoc. moje gg 5327512 Skype robi44442
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.