Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sekom Skam-P Plus / Premium 7Kw Kto Ma ?


Saper200

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli myślisz ,że ja na robotę czekam to jesteś w błędzie a dziś za te pieniądze każdy Cię oleje a skoro wydawało Ci się za drogo to mogłeś wybrać innego. I jeszcze jedno,albo robimy po swojemu i wtedy masz pretensje do mnie albo po Twojemu ale wtedy klnij na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe zima za pasem powiadasz? I co ,myślisz ,że ja czekam na panicza bo nie mam co robić tylko skakać koło jego widzimisię? Zimno Ci? Marzniesz? Spalasz 5 ton na sezon? Dom Ci grzeje?Litości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko wytłumaczcie mi jedno - kto robi 2 zasilania i jeden powrót o tej samej średnicy? Jaki w tym sens? Po drugie po cholerę wyjścia 5/4 skoro sama pompa ma zdławienie przepływu na jakieś 3/4 cala? Po trzecie duża średnica w zaworze 4D służy temu, żeby ją rozdzielać na mniejsze bo i tak przecież choćby skały srały nie wyjdzie więcej wody z zasilania niż wróci z powrotu... Co za tym idzie jeśli pompa ma zdławienie na 3/4 to więcej jak 1 cal to już głupota - chyba, że planujesz puścić podłogówkę grawitacyjnie :D Jeśli jest tu jakaś redukcja jeszcze na powrocie to 5/4 na zasilaniu nie wiem po jaką cholerę... Po czwarte - po co tutaj zawór 4D skoro na CWU może lecieć pełna para a do podłogówki są mieszacze? Co się wszyscy rzucili na te zawory 4D? W połowie instalacji potrzebne są jak majtki pannie lekkich obyczajów... Chyba że ustalasz temp. podłogówki i CWU zaworem 4D co już jest totalnie poronionym pomysłem :D

U ojca klasycznie 4d z siłownikiem steruję temp za kołem na grzejniki (mieszacz ) i jako tako to się sprawdza. W miarę stała temp powrotu jest. Piec gonimy na 57stopni CWU na 47 a grzejniki na 45. Powrót to zawsze powyżej 35 stopni wychodzi. Niby 4d nie potrzebny bo termostaty na kaloryferyach (tak mówią) . Instalator znany w rejonie a też zapomniał filtrów przed pompami dać od CWU, CO i cyrkulacji CWU a miejsca sporo. To samo oba powroty mogły by się wcześniej przed piecem łączyć co by temp się zmieszany szybciej niż na odcinku 30cm przed wejściem do kotła. Ważne by wiedzieć co poprawić.

 

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.