Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2 Cm Sadzy/popiołu Na Wymienniku Kotła?


fachowiecOd7Bolesci

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma ciągle tak użytkuje swój kocioł, zawsze jej czyszczę gdy to tylko widzę. Czy to normalne w kotle zasypowym opalanym flotem? Czy tyle sadzy zmniejsza jakoś znacznie jego sprawność? A może powoduje szybszą korozję? A może przeciwnie: sadza zabezpiecza?

 

Jak często wymiatacie swoje kotły zasypowe przy opalaniu flotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma przewymiarowany kocioł i chciała zmniejszyć sprawność  paląc słabszym flotem na dwóch centymetrach sadzy, a Ty się fachowiecodboleści wpierniczasz między wódkę a zakąskę. Jedni stosują szamot inni flot i sadzę, co w tym dziwnego? Że też ja to nie wpadłem. Pomysł jak znalazł na okresy przejściowe. Flot mam, jeszcze tylko naprodukuję trochę sadzy  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy 2cm sadzy ,ten piec jej wcale nie grzeje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje, grzeje. Każdy mm zabiera 5% z pozostałej części energii, czyli pierwszy - 5% z całej energii. Drugi 5 z pozostałej czyli z 95%: 0.05*0.95=0.0475 czyli 4.75%. Trzeci 5% z 95-4.75 i tak dalej. Wynik jest około 35,8% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tej czarnej sadzy to i czarne myśli się zasuwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sadzy to od wielu lat zawsze tam jest dużo sadzy, 1-3 cm średnio. Ale przecież w kotle zasypowym za odbiór ciepła odpowiada także ten płaszcz na około kotła (nie wiem jak to się fachowo nazywa), ciekawe czy przy regularnym czyszczeniu spalanie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą przy takiej grubości to już się sama usuwa, od czasu do czasu się zapali, to i komin się przeczyści... Nie trzeba walczyć z naturą, która dąży do równowagi odbioru ciepła i zapotrzebowania budynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  gdybym zaglądał do kanałów.... zasypowych sąsiadek/znajomych  

 

Ale dobrej sąsiadce chyba byś nie odmówił jakby poprosiła Cię żebyś jej luft przeczyścił

 

ochyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.