Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie Ogrzewaniem Podłogowym


radek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podejrzewam że temat mógł już się przewinąć przez forum, ale konkretów nie mogę znaleźć.

Mam właśnie robioną u siebie instalacje ogrzewania podłogowego - wodnego, jestem na etapie wyboru rodzaju sterowania i zastanawia mnie jedna kwestia.

 

Czy możliwe jest zrobienie czegoś takiego, że w pokojach mamy czujki temperatury, a sterowanie pompą odbywa się z jednego punktu?

Chodzi mi o to, żeby nie trzeba było kupowania oddzielnego termostatu do każdego pokoju, tylko żeby odbywało się to z jednego miejsca.

 

Dzięki z góry za pomoc,

Pozdrawiam,

Radek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jest coś takiego , do każdego pokoju możesz sobie założyć czujnik  przewodowy lub bezprzewodowy , to wszystko łączy się z  centralą która steruje siłownikami , oraz  wyłącza pompę gdy wszystkie pokoje osiągną zadaną temperaturę można na niej sterować temperaturą w danych pokojach  , koszt czujników to około 50 zł  , centrala  około 400 zł . Dodatkowo można podłączyć do tego jeden sterownik z wyświetlaczem ( taki mały tablet podzielony na 8 pól ) z którego możesz też zarządzać temperaturą w danych pomieszczeniach koszt około 350 zł, ten sterownik łączy się bezprzewodowo z centralą ,ale wymaga zasilania 230V. Kolejną opcją za około 400 zł jest moduł enternetowy ,który podłącza się do centrali i można sterować każdym pomieszczeniem z każdego miejsca na świecie , tzn tam gdzie jest internet . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeslecie co to za cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dostałem sporo zapytań  na priw dlatego może nic się nie stanie  jak podam tutaj :, techsterowniki   jest to polski producent  na pewno wielu z Was zna tą firmę , firma cały czas się rozwija, ja współpracuje z nią głownie w kwestii sterowań do ogrzewania podłogowego, uzbrajamy  nasze rozdzielacze w ich sterowania. Mamy też dobre upusty , jak ktoś byłby zainteresowany to mogę załatwić jakąś dobrą cenę.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.