Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawleczka Zrywa Się Kilka Razy Dziennie


piterblues

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,
mam piec defro eko komfort 25kw od 7 lat, nigdy nie było z nim problemów i od dwóch dni zaczęło mi zrywac zawleczki. Nawet cięzko przekręcic slimak kluczem. zauważyłem też, że na trzpieniuy slimaka przy zawleczce pojawił sie olej, czy może on byc z motoreduktora? Za kazdym zerwaniem przepycham ręcznie ślimakiem węgiel, gdy w ruże juz nie ma węgla slimak chodzi bez oporów, ale jak zasypie węgiel, po 2 minutach -3 zrywa mi zawleczkę. Dzisiaj wyciągnałem ślimak i jego końcówka jest lekko zniszczona przez rdzę,  wyczyściłem motoreduktor z grubego osadu (w środku ), wyczyściłem ślimak, poskręcałem wszystko, chodziło bez węgla 10 minut, wsypałem ze 3 kg i po kilku minutach zerwana zawleczka :(( . jaka może to byc tego przyczyna ? I jeszcze jedno, po odkręceniu motoreduktora, jego środek jest bardzo brudny, czyms to nalezy wyczyścić?, nie było tam tez żadnych uszczelek
Dodam że bardzo mało się znam na technicznych sprawach, czy ten problem mógłbym sam usunąć, czy koniecznie trzeba wezwac jakiegoś magika ??
z góry dziekuję i pozdrawiam
Piotrek

 

post-10895-0-79836300-1453033871_thumb.jpg

post-10895-0-33108200-1453033893_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód to zużyty ślimak, przecież widzisz że niema już zwoi na końcu a reszta już szrot, sprawdź też rurę, jak dobrze poskrobiesz to pewnie się okaże że już dziury wylecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj wyciągnałem ślimak i jego końcówka jest lekko zniszczona przez rdzę,

powiadasz "lekko zniszczony" przecież u Ciebie nie ma prawie 1/4 ślimaka

wymienisz ślimak i  być może rurę podajnika i powinno wszystko wrócić do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma 7 lat to nie liczyłbym na to że będzie jeszcze dobra.

Myślę że będzie też już bibuła i raczej wymień ją teraz przy okazji żeby nie rozbierać tego za pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie chyba cały palnik do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, niezle zjedzony slimak , a pytanie czy reduktor nie ucierpial jak tam gdzie przychodzi walek z slimaka jest lozysko w redukoorze jak dostala sie wilgoc z wegla to do wymiany lozysko lub caly reduktor.

poz 7 latach to by cz zinwestowac w nowy no mamy czesci jak co albo sprzedac na czesci.Mozna przy nowym dobrze posmarowac to miejsce reduktora tak jak na zdjeciu.

Trzeba by bylo rozebrac palnik i sprawdzic go dokumentnie i zadecydowac, powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.